• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Stole Macukov

 1. S

  Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост)

  Друже имаш стронг копче на далечинското и дува навистина јако, на 7 метри од климата го чувствуваш воздухот дека те дува, а воздухот е многу топол. Просторот има изолација 5цм стиропор, надворешната единица е према запад. Ако ја ставам на температура 30степени не се седи, обично е на 26 бидејќи...
 2. S

  Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост)

  Јас имам Даикин ftxf50a https://klimi.mk/product/301 Климата е навистина врв за 50м2 отворен салон ќе стоплува многу брзо. Јас сум презадоволен
 3. S

  Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост)

  Здраво друштво салон од 30 м2 за греење која инвертер клима би препорачале, буџет да кажеме 35.000 - 40.000 https://klimi.mk/product/358 vs https://klimi.mk/product/142 Како овие две ги издвојувам, што мислите за нив или има подобар избор за овој буџет. Незнам колку е релевантен податокот за...
 4. S

  Сменет екран понекогаш не реагира lg q6

  Здраво друштво, Имав скршен екран на телефонот lg q6 го сменија во мобилара и сега се случува интересна работа. Понекогаш екранот не реагира, кога ке му направам force restart, се е во ред со телефонот. Го ставам на полнење пак не реагира тачот никаде, force restart се функционира. Што може да...
 5. S

  Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост)

  @pinky Така е, засега цената на гас тука е многу скапа, околу централно греење нема да спремиме сега, само ке пуштиме алумпласт црева и спојки каде што можеби во иднина би монтирал радијатори, не е некоја инвестиција па нека си има спремно инсталација, незнаеме иднината што ќе донесе...
 6. S

  Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост)

  Друштво, Најпрвин фала за исцрпните одговори, Околу подот мислам дека изолацијата е добра бидејќи сум подигнат од асфалтот некои 70 цм, па има бетонска плоча, па стиропор 5цм и пак кошулица поради нерамнини и поради тоа што ќе пуштам само цеви за радијатори кое во иднина ќе го приклучам на...
 7. S

  Избор на клима уред (линк со резултати од мерења има во првиот пост)

  Друштво, ќе ве молам за препорака за инвертер клима за греење. Околу 65 м2 простор за живеење на приземје. На подот има кошулица со стиропор 5цм, изолација на ѕидови имам солидна, ПВЦ врати и прозори нови 3 коморни, дневна поврзана со трпезарија и кујна (30м2) гледаат на југ, две спални на...
 8. S

  Предлог камери за видео надзор за внатрешни простории

  Здраво! Пребарував низ форумов меѓутоа низ темите за видео надзор најдов само половични одговори/видео надзор за надвор/повеќе начини за складирање на снимениот материјал па се решив да создадам нова тема која се однесува на мојата ситуација и желба Моите познавања околу видео надзор се...
 9. S

  Asus Transformer T100TA 32gb SSD или 64gb EMMC ве молам за мислење :)

  Здраво луѓе, Се одлучив за АСУС ТРАНСФОРМЕР Т100ТА, па изборот ми се сведе на 32гб верзијата или 64гб верзијата. Повеќе простор секако дека е голема бенефиција, но наидов на недоумица, па би сакал да Ве замолам за ваше мислење и за што Вие би се одлучиле. Исто така би сакал да прашам за...
На врв Дно