1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Сменет екран понекогаш не реагира lg q6

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Stole Macukov, 6 Декември 2019.

 1. Stole Macukov

  Stole Macukov
  Intern

  6
  1
  14 Септември 2014
  Машко
  Здраво друштво,
  Имав скршен екран на телефонот lg q6 го сменија во мобилара и сега се случува интересна работа. Понекогаш екранот не реагира, кога ке му направам force restart, се е во ред со телефонот. Го ставам на полнење пак не реагира тачот никаде, force restart се функционира. Што може да биде проблемот. Интересно е што при користење не се јавува проблемот, само од кога ќе го заклучам телефонот и тоа само понекогаш екранот не реагира
   
 2. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,252
  4,443
  18 Септември 2013
  Машко
  Однеси го пак на сервис. Очигледно е нешто хардверски.
   
 3. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,266
  3,557
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум

Сподели

Вчитување...