• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од steelseries

 1. steelseries

  8GB RAM 3.98GB USABLE

  истиот проблем го имав се додека не ги ставив рам плочките на друг систем. Свапнувај им ги слотовите. Ќе се среди. Не знам што е вистинскиот проблем но го средив така.
 2. steelseries

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  да не отвороам нова тема, али се базира за МИ продуктите. Сакам да купам Note 9 Pro Max од ледиком. Дали е кинеската верзија? Или си имам Google Play services од сам старт?
 3. steelseries

  Понуда за конфигурација ~ 70к

  5800x Powercolor Red Devil 6800xt Cl14 3200Ram 2x8 850-1000w psu RGB Kuleri fiksno + masivno kukjiste Maticna asus rog strix570 ili hero VIII koja bilo.
 4. steelseries

  Проблем со Инстаграм

  Можам да потврдам истото на Андроид ми се случува. Nothing concerning ќе поправат.
 5. steelseries

  fortnite трикови

  Маус и тастатура за фортнајт. Custom keybinds за градење. Имаш јутубери куп да следиш за Practise. Creative is must. Гради и едитирај. Имаш мапи за aim training. Играва се базира на брзо градење и едитирање.
 6. steelseries

  Укинување на НеоТрио Ковид.

  Не е проблем да докажам тоа, во маалово кај што живеам само Инфел има оптички, Телеком и Неотел немаат. Договорот Скопје ми е па да не трчам да трошам гориво да го земам него да читам, реков да не знае некој дали би имало шанси. Btw неотрио 100 имам, оптика е. Телефон,ТВ, интернет.
 7. steelseries

  Укинување на НеоТрио Ковид.

  Една година пред излегување на Ковид потпишав договор за горенаведеното комбо. Не користам нивни услуги бидејќи со месеци не сум Скопје. Работам онлајн и се планира од фирмава уште долг период да се работи од дома. Имаме некое право без плаќање на додатни трошоци да се укини? Да можеше да се...
 8. steelseries

  Aliexpress

  Се јавив пред некој ден 2 нарачки правев, и ми кажаа дека интернет лимитот го ресетирале НЛБ, на Црна листа им биле за недозволени трансакции што правеле. Телефонски ќе те праша колку сакаш лимит неделно или месечно за пазарење, му кажуваш и одма ти средува.
 9. steelseries

  Проблем со РАМ DDR4

  А како ќе докажам во моментов дека не бутираа, кога сега се опораи проблемот... Мемтест 0 ерори...
 10. steelseries

  Проблем со РАМ DDR4

  Се работи за два стикови рам 2х8 Kingston 3200hmz DDR4 рамови. Ги имам веќе 3 години. Вчера приметив дека 8 usable RAM имам а 8 hardware reserved. Сите цаки ги направив од нет за да го средам проблемов ама не успеав. Едниот стик рам да го крстиме БОБ А другиот да го крстиме СОС БОБ го ставив...
 11. steelseries

  TELEKOM ADSL Ohrid

  Ок разбирам, али пингот не е прифатлив уопште... мислам смешно е... а и тв кога е искл имаат 1.5 макс download
 12. steelseries

  TELEKOM ADSL Ohrid

  Имам пријателче што користат магента 1 пакет со 4 моб телефони, нет, тв и фиксен дома. Пингот е 90% над 150, стига до 800, а брзината никогаш поголема од 1.5. Два пати дошол тим кај него и секогаш викале: ADSL e, повеќе неможи. Живее блиску до центарот. Неможело VDSL далеку биле од централа. А...
 13. steelseries

  Wraith Spire RGB кабел

  Ми се скина кабелчето, ако некој има нека ми пиши број/цена/град во Инбокс.
 14. steelseries

  РГБ кулери сетап, како?

  Утре склопувам компјутерче, ќе земам минимум 5 Fans,cooler master RGB/not addressable. На матичната има само 2 jRGB хедери. Не сум запознат со ова па како да се среди? Контролерот од CoolerMaster го нема на залиха а и не ми треба да конфигурирам бои, нека си мења.
 15. steelseries

  ХДД и ССД-> купувам

  Купувам ХДД и ССД, Не е задолжителна гаранцијата.
На врв Дно