• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

GreenRoot

Локација
Охрид
Processor & Cooler
i5 4200U
Storage
Samsung Evo 850 240gb
RAM
8GB
VGA
AMD 8670m
Monitor
15,4''
OS
Windows 7 Home Premium
Професија
Правник
Најчесто користени апликации
Photoshop, Chrome
Омилен спорт
Кошарка

Потпис

My youtube channel PixelPie

Следи

Следачи

Трофеи

 1. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 2. 50

  Активен гик

  Постирај 500 мислења.
 3. 10

  Мобилна верзија

  Читај го форумот со темата за мобилни уреди.
 4. 40

  Никогаш доволно од вашата содржина

  Имате 250 позитивни реакции на вашата содржина.
 5. 25

  Гик

  Постирај 250 мислења.
 6. 10

  Facebook

  Поврзи го твоето корисничко име со Facebook.
 7. 30

  Ама ептен допадлив/а!

  Вашата објавена содржина доби позитивна реакција од 100 поени.
 8. 20

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.
 9. 10

  Незапирлив/а!

  Напишавте 100 пораки. Се надеваме дека за тоа ви беше потребен повеќе од еден ден!
 10. 10

  Јас го тоа бендисувам

  Добивте 25 позитивни реакции на вашите пораки.
 11. 10

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.
 12. 137

  1337

  П0571р4ј 1337 м15л3њ4
 13. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 14. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно