• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

dejan1997

Прекар
deki
Професија
ucenik
Омилен цитат
If GM had kept up with technology like the computer industry has, we would all be driving $25 cars that got 1000 MPG.

бил гејтс
Музика
pop,R&B
Програмски јазици
c++
Најчесто користени апликации
anim8or i blender
Омилен спорт
golf
На врв Дно