• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!)

WeiWuWei

Gaining Experience
17 јануари 2020
281
166
У Галерија у City Mall ги имаш истите по 2990 денари
298 ден точно давам повеќе со моменталната ситуација на доларот +заедно со шипинг и све

Тастатурата што ја земав е со оптички свичеви таа во галерија не е
Слушалките ги земав за 2710
Трето можда сум глуп, ама повеќе му верувам на официјалниот сајт

Screenshot
 

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2,128
3,336
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i3-10100F + CM Hyper 212 EVO
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston A2000 250GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master G750M 80 Plus Bronze
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
AMD Radeon R9 290 4GB DDR5
Case
SAMA Vision III
Mouse
X7 XL-750BH
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit
CODEGEN Mustiff MX31-A11 Mini од ДДКом за 496 денари и верувале или не 12 месеца гаранција. :eek::p

0-02-0a-902937a050311970685ef6c52c9fdf38f1737753f4100e26c6dc53dd53e1f2a9_d257d273.jpg 0-02-0a-559014049280c53d3cd76508d88e06cc91a92364cc4397276ecc901582b047e1_805e2b2e.jpg

 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,226
4,432
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1

omegaRED

Unstoppable
13 септември 2011
2,384
2,970
Скопје
omegaRED's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3700X & NZXT Kraken X63
Motherboard
ASUS TUF Gaming X570 Plus
Storage
256GB Toshiba XG5, 512GB Samsung PM981, 6TB WD Red + 2TB Toshiba +1TB WD Blue
PSU
CoolerMaster Vanguard V1000
RAM
2 x 8GB GSkill Ripjaws V @ 3600 MHz
Video card
MSI RTX3070 Gaming X Trio
Case
NZXT H710i black/white
Mouse
Logitech G903 Lightspeed
Keyboard
MSI Vigor GK50 low profile
Audio
Logitech X540 & Kingston HyperX Cloud II
Monitor
LG UltraWide 38WN95C-W
OS
Windows 10 x64 Pro
Asus TUF X570 Plus - Setec
Ryzen 3700x - @gOJDO
GSkill Ripjaws V 3600Mhz - Neksio

Се преку @gOJDO, цени со дилерско понижење


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

BorisSapphire

On your way to fame
11 ноември 2015
1,037
709
Купен пред 10-ина дена (Нексио 6400), ми требаше некое време адаптација додека ми легне на рака.
Ергономијата на неговиот прадедо (MX Performance) е далеку подобра, ама мораше да оди во пензија.

Погледнете го атачментот 83884
Кажо ми додека е на кабел можеш да го работиш?
 

Borsa

On your way to fame
10 октомври 2011
1,018
768
Скопје
Borsa's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 AM4
Motherboard
B450M-HDV R4.0
Storage
500MB HDD + 256GB M.2 SSD
PSU
Cooler master GX 550W
RAM
16GB DDR 4 3200Мhz
Video card
Radeon RX580 4GB
Case
XIGMATEK
Mouse
AULA NOMAD
Keyboard
AULA ASSAULT
Audio
SPEAKER DLS 2115
Monitor
Benq GW2470
OS
Windows 10
XFX RX580 GTS XXX 4GB OC од господинот @gOJDO
 

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,616
2,755
Кажо ми додека е на кабел можеш да го работиш?
Not OP, ама да. Само имај на ум дека кабелот, дури и да ти е поврзан в компјутер, е само за полнење. Маусот си работи безжично.
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,690
1,277
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v2004
Кулери земени од премиум, 250 денари еден. Последна работа за билдов.
 

steelseries

On your way to fame
20 декември 2015
888
554
Skopje
steelseries's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 w/Stock Cooler (Wraith Spire RGB)
Motherboard
Asus x370 Prime PRO
Storage
WD10EZEX Blue
PSU
Cooler Master Vanguard 750+ Gold
RAM
HyperX Predator 2x8GB // 3200Mhz
Video card
Asus GTX 1060 6GB
Mouse
SteelSeries Rival 310
Keyboard
Gigabyte K85 Mechanical RGB
Monitor
Benq RL2455HM
OS
Windows 10 Pro

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,690
1,277
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v2004

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,690
1,277
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v2004
Со здравје да ги користиш.
Ме интересира едно нешто за нив,дали се бучни ?
Зедов Deepcool MF120 со 3пин и 4пин молех,и дома како авион да имам.
Не, воопшто, ко да не се вклучени ништо не се слуша. Овие се.
 

Vlad944

On your way to fame
3 март 2015
389
853
Битола
Не, воопшто, ко да не се вклучени ништо не се слуша. Овие се.
Приклучени ти се преку молех или преку 3 пин џекот на 4 пинските од матична ?
Јас ги приклучив преку молех и моментално работат на махимална брзина и затоа се бучни,но ако ги приклучам на матична тогаш се тивки ама несветат.
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,690
1,277
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v2004
Приклучени ти се преку молех или преку 3 пин џекот на 4 пинските од матична ?
Јас ги приклучив преку молех и моментално работат на махимална брзина и затоа се бучни,но ако ги приклучам на матична тогаш се тивки ама несветат.
На молекс се. Работи и ледот и кулерот. На 3 пинско не ми светеше ледот, мада мислам дека се подесува во биос. Нема никаква бучава BTW.
 

Pane24

Unbeatable
31 октомври 2012
4,941
4,381
Ethermine
www.facebook.com
На молекс се. Работи и ледот и кулерот. На 3 пинско не ми светеше ледот, мада мислам дека се подесува во биос. Нема никаква бучава BTW.
Мн лошо е со овие ако се поврзаат на матичната , како што самата си регулира вртежите така и светлото ке слабее или ке трепере односно плочата си го намалува напонот на кулерите за поспоро да вртат а покрај тоа и ледот си страда...
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,690
1,277
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v2004
Мн лошо е со овие ако се поврзаат на матичната , како што самата си регулира вртежите така и светлото ке слабее или ке трепере односно плочата си го намалува напонот на кулерите за поспоро да вртат а покрај тоа и ледот си страда...
Да, претпоставив и тоа, ама не сакав да тестирам. Земав сплитер за молекс, ги врзав како што треба и сеа немаат гајле.
 

gremlin

Unstoppable
18 октомври 2009
2,743
2,290
Скопје
gremlin's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 10750H
Motherboard
Intel HM470
Storage
ADATA 8200 Pro 512GB
PSU
230W
RAM
16GB DDR4 Hynix 3200Mhz
Video card
Geforce RTX 2060 6GB
Case
ASUS G712LV
Mouse
SteelSeries Sensei
Keyboard
Gigabyte Force 7
Audio
Realtek :D
Monitor
17" BOE 120Hz TN
OS
Windows 10 Pro 64Bit
Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - трампа кај локалниот дилер (gOJDO)

Во моментов поише гледам во куќиштето одколку на мониторот :))) картава е џвер во секој поглед.

IMG_20200213_201337.jpg
 

TATA_MATA

Unstoppable
25 март 2013
1,945
2,507
Купен од Анхоч стрикно за филмови ама многу бучен мислиш машина на перење ми врти во ПЦ, зошто е тоа така појма немам.
Anhoch PC Market Online - HDD 3.5" 10TB Seagate SkyHawk Surveillance SATA3 7200RPM 256MB
Погледнете го атачментот 84563
Заради тоа што е наменет за складирање на снимки од безбедносни камери. Ти пишува Surveillance
 

causevd

Gaining Experience
4 октомври 2011
449
374
causevd's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4790K 4.0GHz Quad-Core Processor
Motherboard
Asus Z97-DELUXE(NFC&WLC) ATX LGA1150 Motherboard
Storage
Western Digital Caviar Blue 1TB 3.5" 7200RPM & Corsair Force LE 240GB 2.5" SSD
PSU
Cooler Master 650W 80+ Gold Certified Fully-Modular ATX Power Supply
RAM
G.Skill Sniper Series 16GB (2 x 8GB) DDR3-2400
Video card
Asus GeForce GTX 980 Ti 6GB STRIX Video Card
Case
Fractal Design Define R5 (White) ATX Mid Tower Case
Mouse
MSI Clutch GM50
Keyboard
G Skill KM570X
Monitor
IIyama G-master GB2488HSU-B3
OS
Windows 10 Pro
Цена: 4700 од Гојдо

 

kristijan1001

Gaining Experience
29 септември 2014
91
70
Cooler Mastercase H500 - Zotebros 6900 ден
Intel i9 9900k - Anhoch 32,605 ден
Dark Rock Pro 4 - DDStore 5180 ден
Gigabyte Nvidia 2070 Super Gaming OC -Anhoch 34,200 ден
Kingston 2x16GB 3200mhz CL16 -Setec 10,229 ден (знам overkill)
Gigabyte Z390 AORUS PRO WIFI -Zotebros 12,380 ден
Samsung M.2 500 860 EVO -Anhoch 6490 ден
Seagate Barracuda 2 TB 7200 RPM -Anhoch 3500 ден
PSU Crosair RM 650W -Zotebros 5779 ден 
Последна промена:

Sharlovski

Unstoppable
28 јануари 2017
1,277
2,903
Ресен
Cooler Mastercase H500 - Zotebros
Intel i9 9900k - Anhoch
Dark Rock Pro 4 - DDStore
Gigabyte Nvidia 2070 Super Gaming OC -Anhoch
Kingston 2x16GB 3200mhz CL16 -Setec
Gigabyte Z390 AORUS PRO WIFI -Zotebros
Samsung M.2 500 860 EVO -Anhoch
Seagate Barracuda 2 TB 7200 RPM -Anhoch
PSU Crosair RM 650W -ZotebrosЦени мајка иначе ојде постот јабана.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,485
Мислења
845,336
Членови
29,298
Најнов член
Karakonzon
На врв Дно