1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Позитивни искуства со продажба на хардвер/предмети ( од членови на It.com.mk)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од тотето, 28 oктомври 2012.

 1. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,304
  4,519
  18 Септември 2013
  Машко
  Секако ептен позитивни искуства и од моја страна со @gOJDO и со @-={K-O-R-U-N}=-
   
  На olikomerc и DennyMK им се допаѓа ова.
 2. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,587
  1,693
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Уште едно позитивно искуство со @DennyMK, купен рам, испратен во рекордно брзо време, примен во уште побрзо време, функционален, се си е како што треба :)
   
  На olikomerc и DennyMK им се допаѓа ова.
 3. Викса

  Викса
  On your way to fame

  517
  647
  12 Март 2011
  Машко
  Позитивно искуство со @DarkEnchanter, брзо и ефикасно :)
   
  На olikomerc и DarkEnchanter им се допаѓа ова.
 4. DennyMK

  DennyMK
  On your way to fame

  638
  976
  5 Февруари 2009
  Машко
  Позитивно искусво со -={K-O-R-U-N}=-
  Одлична комуникација, се` течеше како што се договоривме. Препорака од мене. +1
   
  На olikomerc и toshex им се допаѓа ова.
 5. DarkEnchanter

  DarkEnchanter
  Practice makes perfect

  1,760
  1,250
  17 Август 2014
  Машко
  Па богами у недела у 9 саат што сакаш поише ахахах :)
   
  На Викса и the_maker им се допаѓа ова.
 6. the_maker

  the_maker
  Unbeatable

  3,867
  5,942
  14 Август 2014
  Машко
  Па у недела може и у 9:30 :D
   
  На Викса и DarkEnchanter им се допаѓа ова.
 7. DarkEnchanter

  DarkEnchanter
  Practice makes perfect

  1,760
  1,250
  17 Август 2014
  Машко
  Нормално како ЕБР сме ние :)
   
  На Викса и the_maker им се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,649
  2,653
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  kirev, olikomerc и на xenon им се допаѓа ова.
 9. smole

  smole
  Unstoppable

  3,073
  3,539
  18 Април 2007
  Екстра позитивно искуство со @DrMTR.

  Вчера се чувме по телефон, веднаш отиде до карго експрес да го прати за денес сабајлево да го добијам хардверот. Сè спакувано како од фабрика.

  Мислам дека ова ми е прво парче сериозен хардвер што го купувам од форумаш, не зажалив.

  Сè на сè 10/10 позитивно искуство за @DrMTR , would buy again.
   
  На Oktar, bogoevski, StalkeR и уште 4 други им се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,832
  3,947
  5 Јули 2013
  x2 позитивно искуство со @tomaso

  ATi Radeon HD 5850
  Genius SP HF1800A ( за овие му прочитав во мислите дека ќе ги огласува на форумов и му ги купив пред да го стори тоа :p )

  Деловите се како нови, уредно спаковани и максимално зачувани. :)
   
  На tomaso му/ѝ се допаѓа ова.
 11. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,304
  4,519
  18 Септември 2013
  Машко
  Позитивно искуство со @Goce_MKD - беше фин да помине затоа што сум во премногу гужва иако му беше inconvenience и нему. Огромен плус.
   
  На marto му/ѝ се допаѓа ова.
 12. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,300
  6,427
  27 Март 2014
  Истo и јaс пoтврдувaм ептен коректна прoдaжбa сo @smole Си се јaви, без ценкaње прифати му гo пратив, гo дoбил. Препoрaчувaм соработка сo негo дефинитивнo. Никaквa зaмеркa вo врскa сo прoдaжбaтa. :)
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 13. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,244
  8,646
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Со @smole имавме супер соработка пред две години и кусур. Препорачано
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 14. smole

  smole
  Unstoppable

  3,073
  3,539
  18 Април 2007
  Такоѓе и @Astro е топ лик, на место.
   
  На SaleSk и borcep им се допаѓа ова.
 15. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,304
  4,519
  18 Септември 2013
  Машко
  Крајно позитивно искуство со @marto.

  Беше ептен позитивен и фин при средба, дојде до кај мене за да го земе телефончето, направивме и краток муабет - ептен океј човек и како и сите со кои сум се сретнал до сеа од форумов за купи/продај - ја имате мојата срдечна препорака ако било кога тргувате со него.

  Thumbs up, со здравје да се служи.
   
  На marto и DennyMK им се допаѓа ова.
 16. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,398
  13,466
  23 Јануари 2008
  Манга
  Абе не го знаеш, многу е терсене кога ќе се налути. :D
   
 17. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,244
  8,646
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  еј, почнувам да се лутам..... must..... not..... allow...... aaarrgghh!!!
   
  olikomerc, the_maker и на goce03 им се допаѓа ова.
 18. VerifiedUsers Overlay
  KireAMD

  KireAMD
  On your way to fame

  244
  877
  29 Август 2011
  Машко
  Позитивно искуство со @FrukaZ ,се во најдобар ред, одлично и експресно спакувано, како што беше договорено. Многу коректен човек би соработувал повторно.

  +1 Препорака
   
  FrukaZ, amorphis, olikomerc и на уште 1 им се допаѓа ова.
 19. VerifiedUsers Overlay
  Oktar

  Oktar
  Epic

  3,443
  10,305
  23 oктомври 2012
  Машко
  Препорака за @aleksuperior

  12549028_1551318508521753_3504442995192772231_n.png


  P.S. Да бидам и јас во чекор со младиве денес и со нивните интернет трeндови :D :D :D
   
  На 7n00dle7, TATA_MATA, Triology и уште 26 други им се допаѓа ова.
 20. VerifiedUsers Overlay
  aleksuperior

  aleksuperior
  On your way to fame

  663
  915
  6 Декември 2012
  Машко
  Хахаххахахаххааххаа алал да ти е!
  Што да кажам повеќе за @Oktar, си гледате сами! :D
   
  На DarkEnchanter, Gaston, Astro и уште 9 други им се допаѓа ова.
 21. FrukaZ

  FrukaZ
  Gaining Experience

  312
  361
  16 Август 2013
  Машко
  Фудбал
  Позитивно искуство исто со @KireAMD фино експресно подигната пратка, фин добар договор.
  Би соработувал исто повторно со него поздрав.
   
 22. marto

  marto
  Баниран/a

  166
  176
  25 Јули 2013
  Машко
  Второ позитивно искуство на купување хардвер на it.com.mk. Овојпат за тоа беше заслужен @toshex. Телефонот што ми го продаде беше како нов, беспрекорно сочуван без ниедна точка, исчистен максимално. По фер дечко до сега не сум сретнал, беше стрплив и посветен за да ми објасни како функционира телефонот и за некој програми како да ги инсталирам како на пример CamScanner. Секако дека би купил повторно нешто од него и би соработувал. Со здравје да си ги троши парите и да си купи поубав телефон :)
   
  На toshex и olikomerc им се допаѓа ова.
 23. Luidgi

  Luidgi
  On your way to fame

  807
  844
  24 Февруари 2008
  Позитивно искуство со @vlatko175, фала ти друже за мемориите!

  Позитивно искуство со @igor_igor, дојде до кај мене да ми го донесе куќиштето, ептен фер дечко.
   
  На vlatko175 и igor_igor им се допаѓа ова.
 24. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,055
  3,128
  2 Септември 2012
  Машко
  Такви сме ние од северот :p, исто така и за @Luidgi препорака за соработка.:)
   
  На Luidgi му/ѝ се допаѓа ова.
 25. genius

  genius
  Gaining Experience

  357
  235
  6 ноември 2007
  Позитивно искуство со @Dinamit, брзо и лесно се договоривме за Nikon D3200 и апратот беше ептен сочуван со 500 окинувања само, и гаранција.
   
  gokica, marto и на Војвода им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...