• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

nashio

Gaining Experience
14 јануари 2011
440
490
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10
aj da prasam nesto ? dali bojata na tel ima uloga na kvalitet ?
Да, црниот Poco x3 пример е за нијанса побрз и држи повеќе батерија од синиот. Тоа се должи на брановата должина на бојата, бидејќи црната апсорбира, а не рефлектира како на пример сината.
 

Pane24

Unbeatable
31 октомври 2012
4,891
4,211
Ethermine
www.facebook.com
Да, црниот Poco x3 пример е за нијанса побрз и држи повеќе батерија од синиот. Тоа се должи на брановата должина на бојата, бидејќи црната апсорбира, а не рефлектира како на пример сината.
А белата боја ги одбива ултравиолетовите зраци и помалце у рака загрева отколку црната.
 

nashio

Gaining Experience
14 јануари 2011
440
490
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10
А белата боја ги одбива ултравиолетовите зраци и помалце у рака загрева отколку црната.
епа сеа бирај, сакаш батерија или сакаш да негреј телефонот
 

ivan88

Gaining Experience
22 февруари 2012
357
360
ivan88's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460| Deep Cool GAMMAX 400
Motherboard
Gigabyte GA-Z97 HD3
Storage
Samsung Evo 840 120GB| WD Blue 500GB
PSU
Deep Cool DA500-M Aurora 500w
RAM
Kingston Fury Red Series 8G
Case
Deep Cool Tesseract SW White
Mouse
Gigabyte Eco 600
Keyboard
Apple Wireless Keyboard
Audio
LLogitech x530
Monitor
Dell S2240L
OS
Mac OSX Yosemite| Windows 7
А златниот? Тој треба да е најдобар!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,352
8,393
Скопје
Вие зафркавајте се ама имаше еден Самсунг од тие J5 пред неколку години што испадна дека едниот не доби некој апдејт на андроидот пошо различна боја бил (океј, сиугрно имало и нешто друго различно ама мислам дека не беше баш позната/видлива поважната разлика). Некој се сеќава на ова да каже точно како беше?
 

Mister

Gaining Experience
27 јануари 2012
148
87
Има некој друг проблем со inbrowser видеа да немаат тон? Линк со видео отворен во chrome или преку апликацијата, не дава звук

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,173
8,383
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Има некој друг проблем со inbrowser видеа да немаат тон? Линк со видео отворен во chrome или преку апликацијата, не дава звук

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
Дај линк да не лутам по нет да барам ќе проверам.
 

Mister

Gaining Experience
27 јануари 2012
148
87

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,173
8,383
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Линк од што?

Еве рецимо оваа страна видеото нема звук


Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
Па таков линк.

Има. стисна на видеото па на звучничето?

Screenshot_2020-11-16-23-27-17-339_com.android.chrome.jpeg
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,173
8,383
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro


Таман работа да сум толку глуп

Нема на ниеден сајт звук од видеата. Чудно

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
Не бе, дека по дифолт кај мене беше на mute видеото. Јас сум со хром ама на 11.06 MIUI нема апдејт уште.
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,173
8,383
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
ехехе сега дојде Screenshot_2020-11-16-23-36-05-727_com.android.updater.jpeg
 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
2,671
3,041
Линк од што?

Еве рецимо оваа страна видеото нема звук

Кај мене има звук, MIUI 12. Иако требаше да го исклучам адблокерот за да се појави видеото, кое не е од рецептата. Случајно нивото на звук за медија да не е на нула? Само на овој сајт нема или воопшто?
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,591
28,402
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Повеќе крашови на launcher заедно сите андроиди што сум ги имал не направиле, нон стоп се рифрешира, се е пробано, се средува 2-3 дена и пак исто.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,591
28,402
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
На stabLe нема вакви проблеми? Прашувам за пријател.
На стејбл, сега ставив 12 ка, анимации многу подобри копија на IOS без перформанси на IOS/иПхоне.

Не знам на 12 дали ќе биде исто, ќе пријавам.
 

Mister

Gaining Experience
27 јануари 2012
148
87
Кај мене има звук, MIUI 12. Иако требаше да го исклучам адблокерот за да се појави видеото, кое не е од рецептата. Случајно нивото на звук за медија да не е на нула? Само на овој сајт нема или воопшто?
Воопшто

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,458
651
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7
aj da prasam nesto ? dali bojata na tel ima uloga na kvalitet ?
Нема улога генерално.

Кај самсунг с10+ најскапиот модел е од керамика задницата наспроди стакло на обичен с10+ и е поиздржив за паѓање. Тоа е разлика во материјал (и боја заедно). Многу редок пример.Испратено од SM-G975F преку IT.mk форум апликација
 

Martin Arsov

Gaining Experience
17 октомври 2016
169
104
Има некој купено Поко X3 од мобилекс/ледиком? Ако може да ми пише порака за некој информации.
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,457
1,076
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10
Има некој купено Поко X3 од мобилекс/ледиком? Ако може да ми пише порака за некој информации.
Од Ми Стор (ГТЦ) ама можам да ти помогнам ако е нешто за телефонот поврзано...
 

Borsa

On your way to fame
10 октомври 2011
995
742
Скопје
Borsa's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 AM4
Motherboard
B450M-HDV R4.0
Storage
500MB HDD + 256GB M.2 SSD
PSU
Cooler master GX 550W
RAM
16GB DDR 4 3200Мhz
Video card
Radeon RX580 4GB
Case
XIGMATEK
Mouse
AULA NOMAD
Keyboard
AULA ASSAULT
Audio
SPEAKER DLS 2115
Monitor
Benq GW2470
OS
Windows 10
Ај сега!
Разликата помеѓу 8про и 9про е 500ден. Испаѓа дека 8про е подобар од 9про:unsure:
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,679
Мислења
830,404
Членови
28,684
Најнов член
Doroti
На врв Дно