1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  626
  493
  14 Декември 2013
  Машко
  Не би го оверклокнал искрено. Батеријата ќе јаде многу побрзо.

  И кажи ми горниот звучник со дуал-спикер мод, дали е погласен од вообичаено?
   
 2. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  136
  143
  9 Јули 2018
  Машко
  Па исто е мислам само со модот единствено е тоа што двата работат во исто време а ако ставиш и випер фајлот е многу погласно и подобро
   
 3. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  626
  493
  14 Декември 2013
  Машко
  Ме јаде bootloader-от и тоа јако. Уште 4 дена треба да чекам.
   
 4. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  806
  874
  2 Март 2011
  Машко
  Mi-store со нови цени за Mi8 Lite (11k) и Mi6 (15k)

  upload_2019-9-23_10-1-53.png

  upload_2019-9-23_10-2-5.png
   
  На DaVoRkNe и Borsa им се допаѓа ова.
 5. kolesk

  kolesk
  Gaining Experience

  111
  95
  6 Февруари 2016
  Машко
  Пред некој ден, ми6 беше 16.000 денари, они пишале 25.000. Цццц...
   
  На DrMTR, gocetan, StalkeR и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,750
  1,823
  8 Мај 2007
  Машко
  Mi 8 lite, Mi A2, RN7, A40, A50.
  Што е паметен избор од овие, и зошто.
   
 7. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  136
  143
  9 Јули 2018
  Машко
  Јас би ти препорачал да одиш со А3 во мобиларите е околу 14к
   
 8. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,750
  1,823
  8 Мај 2007
  Машко
  Инфериорма камера и слаб дисплеј.
  Сето тоа за повеќе пари.
  Слаба комбинација.
  50€ повеќе не е малку разлика
   
 9. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,052
  1,282
  5 oктомври 2007
  Машко
  Зошто? Му нудиш телефон кој немам идеја зашто уопште го извадија, со сите глупи спецификации на него. Мислам дека ќе го прогласат и официјално утка на годината.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На JasSum му/ѝ се допаѓа ова.
 10. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,052
  1,282
  5 oктомври 2007
  Машко
  RN7 освен ако не ти треба НФЦ па да идеш на А50. Секако разликата у цена е солена за само тој додаток. Јас да купував сега ќе земев РН7, но земав А50 со буџет од телеком, ај да пробам Самсунг после 3год. Да го плаќав никад немаше да го земам.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На JasSum му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Tomekk

  Tomekk
  Gaining Experience

  96
  59
  4 Декември 2009
  Преку ден нема многу голема разлика, но во low light има поготово со Night sight.
  IMG_20190922_191458.jpg [​IMG][​IMG][​IMG]

  Sent from my Mi A2 using Tapatalk
   
  На Borsa и JasSum им се допаѓа ова.
 12. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,656
  3,673
  1 Септември 2011
  Машко
 13. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,656
  3,673
  1 Септември 2011
  Машко
 14. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,982
  4,145
  28 oктомври 2008
  Последна промена: 24 Септември 2019
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 15. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,656
  3,673
  1 Септември 2011
  Машко
  Од Инстаграм е сликата.

  Не само што ги имаат производите на сајтот,со попуст се само тие.Бев вчера до Ми да видам чисто што имаат,и така ми кажа дечкото што работи.

  Овие телефони се на попуст.

  -Mi MIX 2S од 34.990 ден на 19.990 ден
  - Mi Mix 3 од 34.990 ден на 25.990 ден
  -Ми А2 од 12990 на 9990 ден
  -Ми 8 Lite од 13500 ден на 10990 ден
  -Ми 6 од 24990 ден на 14990 ден
  -Mи Max 2 од 15490 ден на 9900 ден
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 16. mnikolce

  mnikolce
  Gaining Experience

  500
  446
  27 oктомври 2016
 17. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  835
  296
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Телефониве или стари или небитни. Изгледа не им се трошат. Ми6 24.000 9T pro 22.700 тоа е тоа.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На gremlin и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 18. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  136
  143
  9 Јули 2018
  Машко
  Дали би можело да се флешни Миуи 11 чајна бета на ми9т про глобал?
   
 19. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,189
  1,590
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Не би ти препорачал. Чајна е шит нема гугл сервиси па сам рачно мука видов дур ги средив сите работи, проблеми со пермисии па со контакти не ми читаше ...
   
  На it_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 20. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  626
  493
  14 Декември 2013
  Машко
  Во текот на следниов месец 9T/9T PRO ќе добијат MIUI 11 Global, така што не ти се исплати да се замараш со мадр чајна.
   
  gremlin, it_boy и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 21. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,656
  3,673
  1 Септември 2011
  Машко
  Ај што се стари,ми 6 е од 2017 година,цена огин и пламен.Плус наместо да имаат како продавница на Xiaomi пристојни цени,они најскапо што може,епа нема да се продаваат многу јасно,така само ке влагаат и искачаат луѓе,и за кратко време ке ја затворат,затоа што ке нема доволен обрт на пари.
   
  На it_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Misko6000

  Misko6000
  On your way to fame

  725
  706
  5 Април 2015
  Машко
  Ценава изгор ММЕ
  mi6.jpg
  Mi 6 – Mi Store
   
  На DaVoRkNe и Zippo им се допаѓа ова.
 23. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,189
  1,590
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Направија они договори со операторите не им е гајле дали ќе продаваат таму, тој шоп е чист маркетинг каде да се рекламираат продуктите и општо брендот да биде физички присутен ...
  А овие модели се согласувам, дури и мих3 е стар веќе коа има ми9т за поевтино и со подобар хардвер, јас поарно би ги дал на некоја наградна игра одколку да се брукам да ги продавам на елитен шоп.
   
  DaVoRkNe, olikomerc и на it_boy им се допаѓа ова.
 24. Misko6000

  Misko6000
  On your way to fame

  725
  706
  5 Април 2015
  Машко
  Не правите разлика помеѓу законско работење и работење на Црно, иначе како продавница на Xiaomi (авторизирана или не, небитно) во Европа цените се сосема солидни (ОК) со оглед на куповна моќ и нелојална конкуренција.
   
  На DaVoRkNe и mnikolce им се допаѓа ова.
 25. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,750
  1,823
  8 Мај 2007
  Машко
  Како тогаш истите модели се поефтини во Анхоч? Што е нелојална, кога си имаат сервис?
   
  На Скоти, DaVoRkNe, gremlin и уште 3 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...