1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Колку ви трае батеријата на вашиот смартфон?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Allex, 27 Август 2013.

 1. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,680
  3,820
  1 Септември 2011
  Машко
  Huawei Mate 10 Pro Screenshot_20190802_192917_com.huawei.systemmanager.jpeg Screenshot_20190802_192941_com.huawei.systemmanager.jpeg
   
  На The Geek Boy и uwemi им се допаѓа ова.
 2. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  945
  367
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Кој што не може да си дозволи флагшип, мора да најде некаде утеха.

  И јас игнорирам сите видеа на интернет кога тестираат батерија, само читам ревјуа.

  Еве 75% батерија. Еден ден. Screenshot_20190812_073247_com.huawei.systemmanager.jpeg

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 3. angeld

  angeld
  Gaining Experience

  129
  120
  2 Декември 2013
  Машко
 4. marick14

  marick14
  Gaining Experience

  176
  71
  2 Март 2011
  Правач на ајвар
  Добро ќе биде ова со графитните батерии ако се појави во скоро време.
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 5. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  576
  228
  9 Август 2018
  Машко
  На marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,680
  3,820
  1 Септември 2011
  Машко
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 7. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,961
  3,588
  5 Декември 2009
  Машко
  Ми 9т, прво полнење од 100-10%.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Sent from my Mi 9T using Tapatalk
   
  На The Geek Boy и it_boy им се допаѓа ова.
 8. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,680
  3,820
  1 Септември 2011
  Машко
  Xiaomi A2,беше малУ на тест :D

  Screenshot_20190922-114544.png
   
 9. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  873
  441
  15 Декември 2013
  Машко
  Xiaomi Redmi Note 7, јас сум "упропастен" од батеријата :D
  Screenshot_2019-09-23-21-26-10-581_com.miui.securitycenter.png Screenshot_2019-09-23-21-26-55-935_com.miui.securitycenter.png Screenshot_2019-09-23-21-26-41-405_com.miui.securitycenter.png
   
 10. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,680
  3,820
  1 Септември 2011
  Машко
  Xiaomi Mi A3 телефонот не е полнет од кога е купен,вчера го уклучив и имаше фабрички 70% батерија,правеше абдејти на софтвер,и ред други работи.

  Screenshot_20191018-172432.png
   
  Последна промена: 18 oктомври 2019
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Tobey

  Tobey
  Intern

  171
  37
  23 Април 2017
  Како е екранот и фингерпрнт скенерот? Постирај како ќе држи батеријата после прво целосно полнење
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 12. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,680
  3,820
  1 Септември 2011
  Машко
  Не ти одговорив одма,затоа што чекав да ја потрошам батеријата.Фингерпринтот е феноменален,брзо работи,до сега сум немал проблем од прва да не ми се отклучи.Батеријат е тотално лудилоооооо,еве и слика.

  Играње на 4г 2 часа PUBG,сурфање некаде 3 часа на исто 4г,сликање,снимање видеа,и останатото на вифи еве го резултатот.

  Screenshot_20191021-195607.png
   
  Draynor, The Geek Boy, Tobey и на уште 1 им се допаѓа ова.
 13. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,680
  3,820
  1 Септември 2011
  Машко
  На Draynor и SiPy` им се допаѓа ова.
 14. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,680
  3,820
  1 Септември 2011
  Машко
  Xiaomi Mi A3
  Screenshot_20191030-153803.png
   
  На Tozo8 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. SpiritBond

  SpiritBond
  On your way to fame

  247
  553
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање
  Screenshot_20191026-023642_Settings.jpg
  Galaxy S10 Exynos patch September
   
  Draynor, DaVoRkNe и на psyside им се допаѓа ова.
 16. Astro

  Astro
  Guru

  6,178
  8,515
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Има некој со Redmi Note 6 PRO, после последниот апдејт батеријата да падне за 50%?

  Аутопсија вели процесорот ногу арчи струа.
   
 17. Buzuki

  Buzuki
  Intern

  122
  28
  16 Јули 2013
  Машко
 18. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,392
  25,831
  4 Септември 2008
  Многу лесно, секој ден вадев по 9 просек со S10 plus.
   
 19. Buzuki

  Buzuki
  Intern

  122
  28
  16 Јули 2013
  Машко
  Да али сега гледам youtube му е користен 7 часа.. светлината на минимум + вајфај...
   
 20. Rac58

  Rac58
  Gaining Experience

  243
  163
  5 Јануари 2017
  Машко
  слободни активности
  Самсунг А70, игри Youtube, FB, Tweetrr i други страници и оклу , околу 7,5 часа, според, Digital wellbeing.
   
 21. Скоти

  Скоти
  Gaining Experience

  233
  410
  15 oктомври 2013
  Машко
 22. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,680
  3,820
  1 Септември 2011
  Машко
  На The Geek Boy, Draynor, Mayson и уште 2 други им се допаѓа ова.
 23. Potop

  Potop
  Gaining Experience

  202
  221
  26 Декември 2013
  Машко
  На Ljupco94 му/ѝ се допаѓа ова.
 24. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,026
  724
  1 Јуни 2016
  Друг пат ќе тестирам повеќе. Xiaomi Mi A3.
  [​IMG]
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 25. mkgunner

  mkgunner
  Intern

  29
  14
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер

Сподели

Вчитување...