1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Какви гејмери сте?

Дискусија во форумот 'Гејминг општество' започната од sini6a, 7 Февруари 2010.

 1. xenon

  xenon
  Guru

  3,786
  9,485
  15 Јануари 2011
  Машко
  Не укапирав Dota и CS феноменот никогаш, WoW играв долго, едно 7 години. Дотава е популарна најверојатно затоа што нема месечна претплата?
   
 2. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,130
  1,125
  2 Август 2009
  Free 2 Play, и е тотално server-sided што значи нема никакви можности за хакирање, освен некои скрипти глупи што не ти помагаат ништо. Највероватно многу ранг и дига и тоа што се одржува секоја година "The International", претходнава година мислам собраа 17 милиона награда ако не се лажам.
   
 3. STEFF

  STEFF
  Unstoppable

  1,386
  2,161
  4 Јули 2013
  Dota и CS за овдешни простори па и пошироко се најиграни игри на сите времиња :)
   
  На mviktors му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Dark HaCkeR

  Dark HaCkeR
  Баниран/a

  2,632
  1,359
  14 Јули 2009
  Секогаш најглупавите игри се најиграни :) Дота ја играв пред едно 5-7 години турбо , сега само чат пат ја играм и исклучиво нокно време после полнок кај 1 часот докај 3-4, иначе сеа има ново лудило Minecraft :D
   
 5. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,074
  1,386
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  ma jas imam 4k mmr, iskreno i tamo ne e podobra situuacijata od na 3k, a vcera saksa kaza deka duri i an 7k mmr ima noobci od rusiaj, turicija i kojznae kade :D jas imam nekoja ekipa so koja igrame tie se malku noobovi, no sepak mi e interesno so niv, priajteli dolgo vreme sme, pa ludnica igri ima, 95% od igrite ni se comeback blagodarenie na mene, inace sam da gi sotavma ojdevme jabana :D mora malku gi kontroliram :D dobra sttvar so niv nikogas ward ili kurir ne sum zemal :D
   
  На Costigan_Jr му/ѝ се допаѓа ова.
 6. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,219
  1,653
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Dota 2 на прв поглед изгледа глупа игра и ако се навратам сега првите игри како ги играв сигурно би паднал на земја од смеење ... но играта е во суштина многу тешка, да секој може да избере херој и храбро да гине но да се постигне успех е многу тешко зошто инволвира не само скилз туку и надмудрување и ненормално добра тимска игра и координација ... затоа можеби русиве, турциве па и ние балканците сме катастрофа бидејќи само пцуеме и обвинуваме некого наместо да имаме трпение и конструктивно да даваме идеи и да подучиме некого што да прави и каде да оди ... на прва грешка гроб ти отварааат и добиваш коментари од стилот деинсталирај Дота и слично :D...
   
  На null_ptr, shifty, STEFF и уште 3 други им се допаѓа ова.
 7. causevd

  causevd
  Gaining Experience

  397
  311
  4 oктомври 2011
  Машко
  Па има голем број на играчи кои што плаќаат за "boosting" и на крај кога ке фатат тие да играат за 2 дена -1к ммр :D
   
 8. Stucc

  Stucc
  Intern

  9
  4
  20 ноември 2016
  Машко
  Ученико кој не учи
  Зависи од играта. Ако е интересна ке ја играм и 10 часа, но ако е нешто досадно ке ми треба и 3 месеца.
   
 9. Duke

  Duke
  Gaining Experience

  127
  83
  15 ноември 2016
  Машко
  Ти друже не играш, ти возиш :)
  Ќе треба да бираш нешто друго хаха

  Моја омилена игра, а сум играл многу со добри приказни и одлични графики и гејмплеј и што ти ја знам, е една игра која и не е толку популарна - за многумина најверојатно и непозната - Готик кецот. Потоа 2 и 3 дел, ако некој воопшто ја играл неа. Мислам дека Обливион и Скајрим се исто многу добри но Готик, секогаш ќе ми е но.1 на тоа поле од тој тип на игри. Другиве ми беа некако - веќе видено. Најверојатно поради периодот во кој ја играв, кога имав само 15 16 год. Можев комплетно да уживам у неа.

  ПС. Да му допишам на sini6a уште еднаш, овде е првиот македонски сим-рејсин Ф1 Шампион од Сити Мол од 2013 :) имаш одличен вкус хаха и само продолжи даље. Ако сеуште возиш, може да се најдеме на некоја виртуелна патека некој ден.
   
  AleksandarSK, sini6a, Astro и на уште 1 им се допаѓа ова.
 10. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,090
  4,498
  4 ноември 2013
  Машко
  @Duke браво за Gothic друже... се имам искривено од седење пред PC заради таа игра.
   
  На Duke му/ѝ се допаѓа ова.
 11. sini6a

  sini6a
  Intern

  485
  30
  11 Мај 2009
  Друже немам одамна седнато да си повозам иначе најдобра симулација по мене. Браво секоја чест :D Во последно време многу слабо играм понекогаш си палам гта 5 и фар крај 4 на иксбокс пошто и компјутерите ми се малце слаби за некои од поновиве наслови но во блиска иднина планирам да си земам сони 4че а игри со кои израснав беа Crash Bandicoot и Jackie chan на PS1... Најдобри хехе.

  Испратено од X80h(FB5M) преку IT.mk форум апликација
   
  На Duke му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Duke

  Duke
  Gaining Experience

  127
  83
  15 ноември 2016
  Машко
  Баш прееска сакав да се логирам од моб и гледам има апликација. ТОП! Ја скоро се приклучив па си барам заеднички/попознати теми :) и така отварам темава кај што би можел да пишам нешто, што ќе видам... во тема во која се збори за општи игри, креаторот да ти вози симулации :)

  ЛФС е одлична симулација и од времето една од најдобрите. Тоа што си стигнал до П3 е одлична ствар. Денеска доста заостанува во споредба со рФактор2 чиј енџин се користи на вистински и топ-сикрет симулатори од страна на Ф1 тимови, што го возам највеќе. Тука е и АјРејсин и Аутомобилиста како и Асето Корса која е нешто подоле на ранк за симулации. Шампионатот ние го возевме на рФактор1, без било какви помагала во 2013 во Сити Мол и имаше 45 евра по победа и 150 евра у кеш за оној што ќе освои. И дефинитивно ќе отворам една тема за да се најдеме тие :) што уживале во овие симулации (за да не го тупам овде) за крај ќе ви испратам еден линк што би сакал да го погледнете.

  http://mkf1championship.wixsite.com/mkf1
   
  На AleksandarSK му/ѝ се допаѓа ова.
 13. barneymk

  barneymk
  Gaining Experience

  101
  99
  27 Април 2016
  Машко
  Се игра од се по малце, кантер, дота па дури и самп од време на време :D
   
  На blackelf и igor_igor им се допаѓа ова.
 14. Duke

  Duke
  Gaining Experience

  127
  83
  15 ноември 2016
  Машко
  НФС е се само симулација не :D
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Duke

  Duke
  Gaining Experience

  127
  83
  15 ноември 2016
  Машко
  Го читам коментаров сеа после толку време, и се искривив од смеење хахахахахахаха
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Blahah

  Blahah
  Gaining Experience

  110
  59
  13 Јануари 2018
  Cod4
  42kills 11assists 2deaths рекорд
   
 17. Starr

  Starr
  Intern

  56
  9
  30 Декември 2017
  Женско
  Јас играм Аион, и една друга но тоа не е ММОРПГ па нема да ја спомнувам. Од ММО пробав и Тера, БнС, Ревелатион Онлине но некако Аион ми е најдобра или пак сум навикната. Барам македонски играчи на Аион, ако ве има јавете се :)
   
  На Sludge.Factory му/ѝ се допаѓа ова.
 18. aaaaaaaaaaah

  aaaaaaaaaaah
  Intern

  2
  1
  19 Септември 2018
  Машко
  Це-Шарп и Аниме
  Лупам дота 2.
  50 КДА рекорд, со висаче мид.
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...