1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Какви гејмери сте?

Дискусија во форумот 'Гејминг општество' започната од sini6a, 7 Февруари 2010.

 1. CHIMPANZEE

  CHIMPANZEE
  Gaining Experience

  362
  111
  23 Февруари 2011
  Машко
  Не играм нешто премногу игри, играв кантер долги години, прекинав еден период па сеа пак малце пукам од време на време, Менаџер 2012 и ДОТА чатпат ќе поиграм!
   
 2. WePaR

  WePaR
  Intern

  4
  0
  13 ноември 2011
  CS 1.6 dremam na counter strike :D
   
 3. baz

  baz
  Intern

  65
  6
  26 Август 2011
  Машко
  најмногу fps игрици ко bfbc2 mw2 bops l4d и единствена стратегија LoL!!! зараза
   
 4. Despodov

  Despodov
  Intern

  88
  45
  14 Јули 2011
  Машко
  Порано играв кантер, сега чатпат nfs
   
 5. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,296
  24,792
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Немам седнато да играм некоја добра игричка не памтам од кога.....
   
 6. Pinceta

  Pinceta
  Gaining Experience

  550
  162
  16 Март 2011
  Машко
  Steam:
  tadamtadam
  палиш филјан, пушташ god of war 3 и .................. ! :D
   
 7. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,984
  25,221
  4 Септември 2008
 8. goran_laz

  goran_laz
  Intern

  21
  7
  8 oктомври 2010
  Машко
  LOTRO, Batman AC, NFS Run, Assassins Creed Relevations, CS ... momentalno tie
   
 9. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  671
  595
  31 Мај 2011
  Shift 2, CS, CSS, Black Ops..
   
 10. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,843
  1,370
  10 Август 2010
  Машко
  Batman Arkham City, BF2, cs, NFS The Run
   
 11. Koen

  Koen
  Gaining Experience

  238
  81
  14 Април 2010
  Машко
  Лежерен гејмер :D
   
 12. Bozter

  Bozter
  Баниран/a

  1,399
  660
  24 oктомври 2011
  Машко
  Гејмер? Хардкор олдскул :D

  MMORPG - молтен вов , 8 карактери со лвл 80че :D на x1 сервер.
  FPS - CS1.6 (успех 2ро со тим на турнир во украина) :) CoD 4 (про. еден куп награди во опрема за пц, 4 сертификати и 2 медаљи) CoD MW2 (quick scoper , silent ninja... 548 Nukes на 3892 меча ) Black Ops (сличен резултат како во mw2) MW3 - 320 MOABs на 1803 меча (полесно е некако :D)
  Заљубен во Assasins Creed серијалот
  Имам воланче - понекад играм и Dirt 3 , NFS итн.
  сега нешо Skyrim почнав
  Ми лежат Cryengine 2&3 - правам мапи од ќеиф во слободно време :)


  и имам време и за учење и за тренинг (професионално - кој спорт , не откривам) и за школо и за женската и за другарите и за моите дома.....

  Можда сум кнап со време, можда носам очила со диоптер -0,5 и -0,75 коа читам да не ме нервираат очите... али си го обожавам животот :D
   
 13. важна

  важна
  Gaining Experience

  461
  97
  19 Април 2010
  Женско
  Дизајнер
  Не сум некој гејмер, повеќе играм за забава, а омилени игри ми се сите grand theft auto и counter strike :D
   
 14. Bane

  Bane
  Gaining Experience

  188
  153
  11 Септември 2011
  Машко
  во слободно време се игра World of Warcraft - официјален сервер и League of Legends чат пат :) а да и FPS игрици обавезно.
   
 15. Dimitrievski

  Dimitrievski
  Intern

  41
  3
  9 Јануари 2012
  Машко
  World of Warcraft : 5-6 часа дневно :S
   
 16. Nightwalker

  Nightwalker
  Gaining Experience

  97
  76
  18 ноември 2007
  Машко
  Активен гејмер сум, нема ден да пројде, а барем еден час да не гејмам нешто. Стара школа, па затоа и најмногу сакам авантури (а-ла Monkey Island), класични стратегии (Age of Empires, Starcraft) и традиционални RPG наслови (Final Fantasy, Legend of Zelda, Dragon Quest). Ретко играм од новиве игри што се, да речеме, пост-2006та, и тоа најчесто се indie-игри (од независни издавачи). Од „мејнстрим“ насловите последниве 3-4 години, само Starcraft 2 сум ја завршил. Тек-тук и по некоја добра пукачка, а како Serious Sam 1 (First и Second Encounter), Unreal Tournament 2004 и Quake 3 што сум ги плескал, никои други од пукачките. Како што реков, стара школа :D
   
 17. kebe

  kebe
  Gaining Experience

  213
  172
  29 Март 2012
  А ја пример, сум новошколски играч оти да се биде старошколски е многу мејнстрим.

  Новошколски ти е некој шо се учел кај старците, ама после по некое време си заминал од кај нив и си напавил нова школа.
   
  На Litajko му/ѝ се допаѓа ова.
 18. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  565
  327
  16 Септември 2010
  Машко
  Pc
  aktiven gamer,najmnogu sto gi sakam:site seriali od :Serious sam,Call of duty,Bioshok,NFS osven (unleashed i unleashed 2).Down of war,Battlefield,Medal of honor,Prince of persia,Warcraft(obavezno dota),StarCraft,Aion,Tera,WoW,Diablo,Dirt da dopram ovde posto ima i mn dr.....
   
 19. zipppo

  zipppo
  Intern

  4
  0
  7 Мај 2012
  Машко
  Дота играм векје 5-6 месеци, заразен сум, по 3-4 сати дневно играм, а што е работава? не прочитав некој пост за дотава..
  ЕДИТ: и да, сакав да прашам, бидејки сум нов на форумов каде можам да поставам прашање околу играва, поздрав.
   
 20. Bozter

  Bozter
  Баниран/a

  1,399
  660
  24 oктомври 2011
  Машко
  накратко речено PLAY ALL THE GAMES ! xD
   
 21. Revan

  Revan
  Gaining Experience

  662
  312
  25 Мај 2008
  Моментално Casual гејмер.

  Годишно дали 5-6 наслови ќе изиграм и тоа повеќето од нив се некои продолженија на игри што ми се допаднале одамна.

  Инаку постoјано пратам гејминг вести и форуми, моментално чекам next big thing. Игрите во денешно време се претежно продолженија од претходно популарни игри, ко да издавачите се плашат да издадат нешто што не е претходно пробано.
   
 22. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  565
  327
  16 Септември 2010
  Машко
  Pc
  ne bas site,ama aj take da receme :)
   
  На Bozter му/ѝ се допаѓа ова.
 23. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,073
  1,383
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  најмногу Dota 2 играм, едно 3-4часа дневно сигурно, до сега имам изиграно 1470 часа вкупно, како ја имам дота 2,

  сега со новиот ПЦ ке почнам да играм свашта, имам многу одлични наслови пропуштено па ке гледма полека полека да ги минувам сите што ми се допаѓаат
   
 24. Voldermort

  Voldermort
  Баниран/a

  53
  14
  24 Декември 2012
  Машко
  терориста
 25. MarkoHF

  MarkoHF
  Practice makes perfect

  846
  1,108
  30 Септември 2008
  Машко
  Internet Marketing
  Било какви освен MMORPG или стратегии.
  А највеќе иам играно Far Cry 3 по 5-7 саати на ден дур бев на распуст. Исто така и за GTA коа ке искочи нова ја играм по 4-6 саати или пак 3-5 саати дур сум на школо.
   

Сподели

Вчитување...