1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Какви гејмери сте?

Дискусија во форумот 'Гејминг општество' започната од sini6a, 7 Февруари 2010.

 1. Shutter

  Shutter
  Gaining Experience

  349
  120
  29 Декември 2010
  Машко
  Студент
  За мене би се нарекол просечен гејмер, кој дневно поминува 2-4 часа во играње...Инаку најмногу сакам FPS, па би ги издвоил најдобрите според мене: Call of Duty(со исклучок на Black Ops), Bad Company 2, Medal of Honor итн...
  TPS: од типот на Lost Planet, Residen Evil, Total Overdose :)(тоа беше игриште)
  Класика Action: Assassins Creed 1/2 и Prince of Persia
  Hack&Slash кои за жал за пц ги има многу малце, најдобрите Devil May Cry4 и Darksiders
  И спортски игри PES!
  RPG, RTS и TBS воопшто не играм, како и тркачки игри :)
   
 2. Goroner

  Goroner
  Intern

  313
  13
  28 Април 2007
  cs на Steam, чат пат wow на приватни зш нема време а и кеш за официјални, иначе играв порано и уште го имам ацц-от ама сега е frozen :p
   
 3. GreenRoot

  GreenRoot
  On your way to fame

  916
  864
  1 oктомври 2011
  Графички дизај
  Додека не си купан нов кулер за графичкава, нема да има играње за мене, тотогаш ке тепам време по форуми.:D
  Инаку деновиве најмногу ја играм Мајнкрафт(гарант герјмерите сега ми се смеат:)).Не ја играм многу време окулу 1 час, поради споменатиот проблем погоре.Еве сега чекам да ги симнам ФИФА 12 и НБА 2К12.Најверојатно на втората најмногу ке се задржам.Таа ми е игра за уживање, секогаш има нов потез кој ке те изненади, секој нов натпревар е нешто посебно.Претходните два серијали беа супер,не неверувам дека ке погрешат на овој.Всушност откако играта ја превзетоа 2К таа оди само во нагорна патека.За мене е врв на спортските игри
   
 4. KalEl

  KalEl
  Gaining Experience

  477
  72
  20 Август 2011
  Машко
  Оверклокер
  Највеќе сакам Role-playing game (RPG), First-person shooter (FPS), омилени ми се игри како Prince of Persia, Tomb Rider, Dark Sector, Ninja Blade, Resident Evil и секако Silent Hill.

  Од FPS игрите сум играл доста но највеќе ми се допаѓаат Call of Duty, Medal of Honor, Doom, Far Cry итн едноставно кажано сите што ми прават мерак.

  Секако тука се игрите со возење од кои ми е најомилена Need For Speed .Тука се и игрите кои највеќе се играат со друштво PES, Tennis.

  Стратегии морам да признаам дека не ми се омилени и последно што играв беше Tropico 3.

  П.С морам да кажам дека им завидувам на тие што имаат Sony 3 за игрите како Metal Gear, God Of War, Uncharted и некои делови на Resident Evil и Silent Hill кои ги нема искочено за Pc, а не ми е јасно зошто не излагаат за Pc кога со сигурност ќе прават многу повеќе пари кои сигурно им се потребни за понатамошно развивање нови и се подобри игри.
   
 5. KalEl

  KalEl
  Gaining Experience

  477
  72
  20 Август 2011
  Машко
  Оверклокер
  Слободно можеш да коментираш и на застарени теми кои се уште отворени,поготово кога се од ваков тип " што играте, кој игри ги играте" секојдневно има нови членови кои сакаат да си кажат што играат и сл.

  Мислам дека ако треба само да се каже мислење на понови теми тогаш сигурно немаше да го правиме овој муабет зошто темава ќе беше одамна заклучена.
   
 6. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,115
  4,821
  8 Април 2011
  Машко
  Секакови игри играм FPS,RPG,strategija,Avantura исл.Најмногу играм RPG и FPS.Od FPS игрите најдобри ми се воените како call of duty,Medal of Honor,па и SCI-Fi ФПС kако Crysis,Metro 2033 и тн.
  Најбитно ми е Одлична графика и добар гејмплеј да имаат ФПС игрите.А кај RPG сакам добра прикаска и гејмплеј.Најдобри наслови од RPG ми се Dragon age ,Risen,Vitcher,Oblivion и сл.
  Исто сакам и авантури како Siberya,Monkey Island,Nancy drow исл,значи чисти авантури ,е кај нив најбитна ми е прикаската во играта.
   
 7. jimmypage

  jimmypage
  Баниран/a

  48
  14
  2 oктомври 2011
  NFS (all series), GTA (all series), COD (all series), MOH (all series), Crysis 2, Battlefield Bad Company 2, DiRt 3..
  Играм по 3-4 саати на ден со паузи.
   
 8. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,705
  2,309
  14 Декември 2010
  Машко
  Во главно играм FPS и RTS, али често знам да изиграм и по некоја RPG игрица ако ми фати око, а поретко и некоја добра игра со трки, аркади најчесто :)
   
 9. Logic

  Logic
  Intern

  158
  14
  15 oктомври 2011
  Не играм многу игри повеќе гледам на програмирање/веб дизајн/графика/ и останато , иначе за гамер најдобри игри ми биле акција нешто како (Battefield,Call of Duty, Medal of Honor) за трки и останато (Need for Speed,Burnout Paradise City,Dirt,Colin Mcrae Rally) и така кога е досада нема што да се прави (Counter Strike 1.6 , GTA IV ili San Andreas (Multiplayer)).
   
 10. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,008
  399
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Ако си FPS играч и ако немаш играно Borderlands = тапа :D
   
 11. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,115
  4,821
  8 Април 2011
  Машко
  Што има везе тоа?секој си има различен вкус.Јас најмногу играм ФПС а Borderlands ја немам играно и не сакам да ја играм.хехе што не ке слушниш:LOL:
   
 12. тотето

  тотето
  Спамер

  694
  674
  4 oктомври 2011
  Машко
  Треба да ја изиграш Co-Op многу е фаца. Ако сакаш игрите да има многу реална графика, не знам, таков му е стилот како во цртаните ко на мајтап праен.
   
 13. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,759
  4,314
  20 Февруари 2011
  Машко
  Posle igranjeto na Battlefield 3, sekoja igra mi lici na SuperMario.
   
 14. Stru4nak

  Stru4nak
  Gaining Experience

  372
  118
  16 Април 2007
  Играм Call of Duty Black Ops na steam ,dota plesam na garena i erepublik browser igra i to e to.
   
 15. ThundeR

  ThundeR
  Gaining Experience

  240
  54
  7 oктомври 2009
  Машко
  ја утепа од фалење играта : (
  земи малку дота2 поиграј :bravo:
   
 16. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,199
  781
  8 Мај 2010
  Машко
  дота2 излезе? :zbunet3:
   
 17. ThundeR

  ThundeR
  Gaining Experience

  240
  54
  7 oктомври 2009
  Машко
  поделија накај 1000 бета клучеви , open бета не се знае уште кога ќе биде и како а играта официјално ќе си излезе следната година

  има другар бета клуч ако му се игра на некој бујрум ќе се најдеме во ентер/инс :rolleyes:
   
 18. Bozter

  Bozter
  Баниран/a

  1,399
  662
  24 oктомври 2011
  Машко
  MW2 , NFS World, CS 1.6 ми се специјалки [Ептен ме бива ]. Колку да се пофалам колкав манијак сум , имам ставано и live commentary на youtube :D
   
 19. kamikaza333

  kamikaza333
  Gaining Experience

  320
  54
  3 Јануари 2009
  Машко
  Студент ИТ
  Стави линкови. Инаку Skyrim ќе биде за некое време моја омилена. Сега си чачкам низ Oblivion за да се потсетам, и да не ме мачи психата додека ја чекам Skyrim :D
   
 20. Nikola26

  Nikola26
  Intern

  3
  0
  10 ноември 2011
  A da zemete vie malku Company of Heroes da igrate malku pa da vidite sto e prava Strategija ^^ i RFactor da vidite sto e realna voznja a ne Need for Speed arcadno sranje.
   
 21. kamikaza333

  kamikaza333
  Gaining Experience

  320
  54
  3 Јануари 2009
  Машко
  Студент ИТ
  Za RFACTOR ретко се слуша но за NFS аркадното срање се слуша многу, пред се бидејќи имаше неколку добри и игриви наслови, пред се интересни. A simulacijata никогаш нема да е толку игрива и позната поради тоа што најчесто луѓето играат игри за да им е интересно и да тепаат време, а со симулацијата не е баш така..
   
 22. Nikola26

  Nikola26
  Intern

  3
  0
  10 ноември 2011
  Pa da de brat samiot si kazuvas ovde ti so igras a ja ke ti dadam primer:Need for Speed e napravena da moze sekoj da zavrsi trka i salabajzersko vozenje e i za tepanje vreme e a RFactor mnogu luge znaat samo ovde u Makedonija neznaat ^^ RFactor e napravena da iskusis sto e blizu do realna voznja,taa igra e napravena da se zapotis malku za da zavrsis krug,tamu druze nemozes da fatis krivina so 300km/h i da driftas odozgora na toa ^^ Plus imas modovi mozes da vozis od F1 1960-2011,DTM 2002-2010,HRC-Rally,GT Legend's,24h LeMan,GT1,GT2,GT3.... sakas uste da prodolzam?! Ja mislam dosta e.Ti brat produzi igraj Need for Speed ja ke si igram RFactor :) A toa sto kaza deka simulacijata nikogas nema da bidne tolku igriva,toa samo njubovi go vikaat ^^
   
 23. важна

  важна
  Gaining Experience

  461
  97
  19 Април 2010
  Женско
  Дизајнер
  Кантер е игра, се друго е ситница. :D
   
 24. Jah'rakal

  Jah'rakal
  Intern

  28
  7
  3 Декември 2011
  Машко
  Од игри, играм само DotA. Онака, колку за релаксација.
   
 25. Phenomen

  Phenomen
  Баниран/a

  898
  411
  6 Декември 2011
  Машко
  RFactor е толку добра и реална, графиката ме прави да се осеќам како да сум на Nintendo64
   
  На DJAMBAZ му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...