1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како да го поврзам (pocket pc)

Дискусија во форумот 'Додатоци' започната од bobanppmk, 25 Април 2011.

 1. bobanppmk

  bobanppmk
  Intern

  26
  0
  24 Април 2011
  Машко
  Здраво..:)
  Имам Qtek 9000 (Pc Pocket) но екран-от/дисплеј-от е скршен и ништо не се гледа само кога ќе го пуштам свети бело-сиво и тоа линиите каде што е распукан само се гледаат.
  Е сега дали може некако да се поврзе на копјутерот и да се чачка во него :) или некако на монитор да се поврзе - VGA порт нема, има само назад за USB кабел - тоа за полнач што е, и уште едно за слушалки портче. Софтвер (Windows Mobile) :)
  Еве и слики од Qtek-от:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. masterficx

  masterficx
  Gaining Experience

  1,345
  349
  5 Јули 2009
 3. bobanppmk

  bobanppmk
  Intern

  26
  0
  24 Април 2011
  Машко
  Подетално ако може за програмава :)
   
 4. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  Е имаш де скролни малце подоле и прочитај Overview ќе видиш што како со програмата.
   
 5. bobanppmk

  bobanppmk
  Intern

  26
  0
  24 Април 2011
  Машко
  Ма уште до скролирање ми е 2 саати го отвара еден сајт 3 саати симнува една програма од 7 Mb, во минус сум 2 Gb :LOL::LOL::LOL: затоа прашав, дур се симнува да пишевте :)
   
 6. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  Изволи...
   
 7. bobanppmk

  bobanppmk
  Intern

  26
  0
  24 Април 2011
  Машко
  Фала, фала, но сега се јави уште еден проблем - (поради тоа што многу памтам) не го користев неколку месеци и така стоеше, само го полнев да колку да го одржувам.
  Проблемот е тоа што сум ставил пасворд, и сеа ете не го знам како може сеа пак да се врати ? Forgot my password :D Чаре ?:D
   
 8. lukanoski

  lukanoski
  Intern

  39
  10
  9 Август 2010
 9. bobanppmk

  bobanppmk
  Intern

  26
  0
  24 Април 2011
  Машко
  Ее, да ама дека нема дисплеј :D
   
 10. lukanoski

  lukanoski
  Intern

  39
  10
  9 Август 2010
  • Press and hold both SOFT KEYS shown enclosed by circles in
  the picture below. Keep these keys pressed, and at the same
  time, use the stylus to lightly press and hold the RESET button
  on the left side of your device. Press either 0 to restore to factory
  default or X to exit the hard reset process.
  [​IMG]

  Извини ама неможам да преведувам. Се надевам дека помогнав.
   
  1 person likes this.
 11. bobanppmk

  bobanppmk
  Intern

  26
  0
  24 Април 2011
  Машко
  Фааала мн. :D
  Ако има некој уште нешто некој да дополни нека пише слободно :)
   

Сподели

Вчитување...