• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

izgreban ekran na LCD-Monitor

  • Ја почнал/а темата
  • #1

sasoand

Intern
18 мај 2008
8
0
Imam ASUS VW193D LCD-monitor.
Ekranot mi e Izgreban so tvrd predmet na nekolku mesta.
Me interesira dali moze nekako toa da se sredi,bez da se kupuva nov monitor????
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
895
Ohrid
Za ova naj precizen i konkreten odgovor kje dobiesh samo na servis.. Dokolku ima reshenie, verojatno zavisi i kolkava e shetata..
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Мислам дека тука нема што да се менува. Кога нешто ќе се поквари на LCD се купува ново се е на едно.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,717
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно