• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

goranzoran

Unstoppable
21 јануари 2011
3,318
2,795
скопје
Конкретниве кочници, со конкретниве тркала, се полесни отколку v-brake и соодветен обрач. А за моќ на кочење не дискутирам :) Башка точакот секако не е баш најлесен, му треба диета на други места прво ;)
Абе .ур мој се полесни од диск кочници. Блокирање тркало се праи со било кои куртонски кочници, фрли ги цели две кила од точакот ти зимаат.
 

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,595
2,719
Абе .ур мој се полесни од диск кочници. Блокирање тркало се праи со било кои куртонски кочници, фрли ги цели две кила од точакот ти зимаат.
Offtopic е веќе муабетов, ама чим си толку упорен, под 700 грама се, двете заедно. Далеку од двете кила што ги спомна. Блокирање тркало се прави со мал милион кочници на рамно и ако возиш со 10-15 на саат, а моево возење не е баш такво :) . Башка, што правиме со brake fade? Искривен обрач на v-brake? Тотална неупотребливост на v-brake во влажни услови, уште помалку во кал?
 

goranzoran

Unstoppable
21 јануари 2011
3,318
2,795
скопје
Offtopic е веќе муабетов, ама чим си толку упорен, под 700 грама се, двете заедно. Далеку од двете кила што ги спомна. Блокирање тркало се прави со мал милион кочници на рамно и ако возиш со 10-15 на саат, а моево возење не е баш такво :) . Башка, што правиме со brake fade? Искривен обрач на v-brake? Тотална неупотребливост на v-brake во влажни услови, уште помалку во кал?
Друже, фрли ги тие фејсбукашки гомна, ќе се опраиш.
 

Todor91

On your way to fame
8 јануари 2008
807
693
Todor91's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8750H CPU @ 2.20GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
ssd m2 KINGSTON SA1000M8240G| Hard Drive: Western Digital WDC WD10SPZX-17Z10T1
RAM
Kingston 24 GB (DDR4-2662)
Video card
NVIDIA GeForce GTX 1050 4096 MB GDDR5
Mouse
Bloody V7
Monitor
MSI
OS
Microsoft Windows 10 (10.0) Professional 64-bit
Iphone 7 plus :) без ефекти


Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,014
3,462
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 9700K + Cooler Master M240L
Motherboard
Asus ROG STRIX Z390-E Gaming
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
Gigabyte GTX 1080 Ti G1 Gaming
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10

steelseries

On your way to fame
20 декември 2015
881
534
Skopje
steelseries's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 w/Stock Cooler (Wraith Spire RGB)
Motherboard
Asus x370 Prime PRO
Storage
WD10EZEX Blue
PSU
Cooler Master Vanguard 750+ Gold
RAM
HyperX Predator 2x8GB // 3200Mhz
Video card
Asus GTX 1060 6GB
Mouse
SteelSeries Rival 310
Keyboard
Gigabyte K85 Mechanical RGB
Monitor
Benq RL2455HM
OS
Windows 10 Pro

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,088
Мислења
838,213
Членови
29,009
Најнов член
frameofmind
На врв Дно