1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дискусија за попуст /промоции /купување на игри

Дискусија во форумот 'Игри' започната од stefan_v, 18 Февруари 2012.

 1. Ninjaa

  Ninjaa
  Intern

  55
  26
  3 Декември 2017
  Машко
  https://www.instant-gaming.com/en/

  Jas lichno imam kupuvano od tuka poveke pati, legit strana za igri so popusti
   
  На Feelyo му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ticklah

  Ticklah
  Intern

  106
  29
  14 ноември 2014
  Ја земав стартер, добив 3 атак, 3 дифенс оператори. Ја платив 15 евра а стандард е 40..Голема разлика, ја барав и на инстант и греенмен ама out of stock пишува, така да со стартерот ќе фурам. Фала ти како и да е.
   
 3. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  276
  224
  19 ноември 2013
  Машко
  Quake Champions е пуштена free to play незнам дали е само за Quakecon или ке остане вака од сега.

  [​IMG]
   
  На borcep му/ѝ се допаѓа ова.
 4. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  922
  619
  1 Јуни 2016
  Играта веќе некое време е Free.
   
 5. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  276
  224
  19 ноември 2013
  Машко
  Од средата, 8ми август почетокот на Quakecon и ќе остане free to play, а сега има попусти (до 14ти август) на ingame items и на Champions pack со што ги добивате сите сегашни и идни херои.
   
 6. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,718
  3,061
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Не е промоција, а само шо го најдов ова на плеј сторот...[​IMG]
   
  На ARMac и Avid им се допаѓа ова.
 7. Boco1987

  Boco1987
  Gaining Experience

  106
  71
  25 Март 2017
  Машко
  Види дали е само првата епизода, пошто таа и на steam е free, другите 4 епизоди се плаќаат само
   
  На ARMac му/ѝ се допаѓа ова.
 8. boksata

  boksata
  Gaining Experience

  125
  108
  27 Декември 2017
  Машко
  На Avid, borcep, DennyMK и уште 3 други им се допаѓа ова.
 9. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,096
  632
  2 Мај 2011
  Кај е моментално најисплатливо да се купува време за WoW ? Исто така и новата експанзија кај ја има најефтино?
   
 10. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,096
  632
  2 Мај 2011
  Дајте линкови од неколку страни што сигурно продаваат клучеви да си земам WoW. Моментално најефтино ја најдов за 40e. Гледам на некој сајтови по 33 ама незнам колку се сигурни.
   
 11. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  702
  291
  10 Април 2011
  GameDeals

  овие сајтови се 100% леџит, незнам дали продаваат за вов само провери
   
  На eX3v1l му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Nightwalker

  Nightwalker
  Gaining Experience

  97
  76
  18 ноември 2007
  Машко
  Стартер едицијата на For Honor е бесплатна, воедно привлече и доста голем интерес.

  [​IMG]
   
 13. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,580
  4,405
  23 Јуни 2015
  Машко
  Ќе ја изгустираат за недела дена и после пак ништо...јас колку што знам имале проблеми со серверите.
   
 14. Synchrony

  Synchrony
  Gaining Experience

  37
  94
  14 Јули 2016
  Машко
  Warhammer 40,000: Space Marine бесплатна на Humble Bundle.
   
  MasteR_#0, ARMac и на borcep им се допаѓа ова.
 15. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,893
  6,512
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Да потврдам, првата е само фри.
   
 16. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  991
  1,520
  13 Јануари 2014
  Машко
  Overwatch е на попуст. 20 евра е Standard Edition, 30 евра е Legendary Edition.
   
 17. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  276
  224
  19 ноември 2013
  Машко
  Overwatch (Standard Edition) како дел од Humble Bundle Monthly (12$) и ќе добиете уште неколку други игри што сеуште не се најавени на 5-ти октомври, а како бонус ако останете претплатени и за ноември и декември ќе добиете loot boxes за Overwatch.
  > Линк
   
  На ARMac и SiPy` им се допаѓа ова.
 18. Foldalot

  Foldalot
  Intern

  51
  42
  19 Март 2014
  Машко
  BF 1 Premium pass е бесплатен до 18ти месецов. Потребно е да се има основната верзија за да се активира.
   
  borcep, Fredy и на ARMac им се допаѓа ова.
 19. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,893
  6,512
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Топ е ова humble monthly за луѓе кои почнуваат. Јас пробав и два месеца по ред 2 од 8 дупликати ми искачаа па го прекинав.

  Ама ете, да не беше тоа Dragon's Dogma Dark Arisen никад немаше да ја изиграм, а стварно е добра.
   
 20. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  879
  2,218
  12 oктомври 2014
  Машко
  Ова изгледа ќе биде единиот ќар од тоа што излага BF 5 за некој месец

  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
  На MasteR_#0 и Foldalot им се допаѓа ова.
 21. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  276
  224
  19 ноември 2013
  Машко
  Па добро не мора цело време да се остане претплатен некогаш пуштаат понуди кој вредат доста за 12$ на пример Bundle-от од Rockstar Games што беше пред некое време каде што се добиваа скоро сите игри на Rockstar без Gta V. Има доста интересни понуди.
   
 22. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  922
  619
  1 Јуни 2016
  А чек она за Overwatch, плаќаш $12 и ја имаш Overwatch перма или ?
   
 23. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,893
  6,512
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Да де, ама незнаеш кои игри ќе ги дадат тој месец. Тука е заебанцијата. Ете давале Rockstar игри, кое фајде кога јас ги имам сите.

  Да + уште 6 до 8 игри.
   
  На IcePick му/ѝ се допаѓа ова.
 24. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  276
  224
  19 ноември 2013
  Машко
  Кога има некој поголеми Bundles кажуваат сите игри кој се во Bundle-от. Тоа сепак зависи од човек на човек кај нас не секој купува игри, па вака му одговара нешто што ќе добие плус со некоја подобра игра, башка 12$ за Overwatch и да ги имаш другите игри што ќе ти ги дадат пак ти се исплати.
   
 25. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  922
  619
  1 Јуни 2016
  Оке, а ако напраам Subscribe до крај на месец и после баталам суб ? Или нема везе
   

Сподели

Вчитување...