1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

AdSense и сл. во МК

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од Locutus, 5 Мај 2007.

 1. HyperFreak

  HyperFreak
  Intern

  66
  9
  28 Март 2011
  Точно дека блогот е нов ама истиот има атрактивна содржина и мислам дека со правилна промоција би можел да постигнам нешто.Јасно ми е дека не е се така како што изгледа но сакам да пробам и токму тоа го правам.Кој знае, можеби сум во право, можеби сепак ке добијам нешто со ова.:ermm::D
  А можеби ке сватам дека за џабе сум го трошел времето но....
  Додека не пробаш неможе да знаеш, а и од грешките се уче :)
   
  1 person likes this.
 2. dArrkii

  dArrkii
  Intern

  210
  7
  17 Мај 2011
  Дали е дозволено на блогот со кој ќе се регистрирам на АдСенс да има кракирани апликации или само фрее (триал) верзии? :zbunet3:
   
 3. Miniteck

  Miniteck
  Intern

  11
  1
  23 Мај 2011
  Јас мислам дека нема врска што имаш ти на блогот, дали е пиратско или не, како што можеби имаш приметено има многу сајтови и блогови кои имаат нелегални апликации и содржини а сепак имаат АдСенс и си работат како што треба.
   
 4. dArrkii

  dArrkii
  Intern

  210
  7
  17 Мај 2011
  Значи слободно да ставам кракирани програми ?
   
 5. Miniteck

  Miniteck
  Intern

  11
  1
  23 Мај 2011
  Откако прочепкав малце повеќе на Google Adsense форумот, видов дека има доста луѓе на кои им се исклучени акоунтите од страна на Google Adsense, поради имање нелегална содржина и можност за download на нелегални апликации на нивните сајтови или блогови.

  Сакам да ти се извинам за предходната информација и мислење околу тоа и се надевам дека ќе го прифатиш.

  Но едно не ми е јасно, како тогаш има толку многу блогови и сајтови кои имаат нелегална содржина или апликации и итн, да си работат со Google Adsense како да се е легално, што прават како прават не ми е јасно.
   
 6. NIKIHACK

  NIKIHACK
  Intern

  438
  27
  10 Февруари 2008
  Машко
  Информатичар со стил :)
  и кога ке ти го блокират акаунто рекламите си стојат на блого или страната додека не ги тргнеш ,со една разлика шо пари не добиваш ни за кликање ни за ништо друго:) (информацијата е од прва рака) :)
   
 7. dArrkii

  dArrkii
  Intern

  210
  7
  17 Мај 2011
 8. dArrkii

  dArrkii
  Intern

  210
  7
  17 Мај 2011
  City/Town - Prilep
  State - овде што треба?
  Zip Code - 7500

  *Invalid ZIP code. U.S. zip codes are 5 digits or 9 digits.
  :wtff: help?
   
 9. HyperFreak

  HyperFreak
  Intern

  66
  9
  28 Март 2011
  Па они го гледаат блогот кога ти го одобруваат а откако ке го одобрат ти слободно можеш да го преименуваш во нешто друго.Јас можам да направам блог да речеме за xxx талк но само разговор без порнографија и сл, тие да ми го одобрат и потоа јас да изнаставам разни фајлови акаунти и сл.Ова го пишувам како пример, истото може да се случи со апликации и многу други работи.
  Инаку потребно е да има само легални работи на сајтот.
  @dArrkii
  Ја смени го смени полето наменето за држава во македонија?
   
 10. dArrkii

  dArrkii
  Intern

  210
  7
  17 Мај 2011
  Средив се неколку другари ми кликаа на рекламите и видете што се случува:
  Код:
  Estimated earnings
  €0.00
  Today so far
  
  Зошто ? :plachko2:
   
 11. HyperFreak

  HyperFreak
  Intern

  66
  9
  28 Март 2011
  Почекај малку, обично после 1-3 минути ги прикажува кликовите, ке биде и тоа не се грижи :ermm:
   
 12. dArrkii

  dArrkii
  Intern

  210
  7
  17 Мај 2011
  Да да, во ред е сега..
   
 13. dArrkii

  dArrkii
  Intern

  210
  7
  17 Мај 2011
  Ај да не отварам тема да прашам овде. Дали е дозволено да направам кампања на Microworkers и да му давам по 0.1 да кликаат на рекламите? :)) да не лапнам некој бан?
   
 14. HyperFreak

  HyperFreak
  Intern

  66
  9
  28 Март 2011
  Не е забрането но јас не би ти советувал да го правиш тоа.Ако имаш малку посети а многу клика можно е да бидеш баниран,.Ако во просек имаш 100 посети на сајтот со микроворкерс ке ја дуплираш работата, но она процентот Page CTR и Page eCPM енормно ке го зголемиш и ке станеш сомнителен подобра опција би ти било постепено да добиваш кликови.Сепак тоа е мое мислење, не сум пробал и незнам дали ке те банираат, велат дека додека не пробаш нема да знаеш па ако си спремен за ризик тогаш пробај,
   
 15. dArrkii

  dArrkii
  Intern

  210
  7
  17 Мај 2011
  А кога ќе ми стаса ПИН-от и од кога ќе го пишам, каде ми ги праќаат парите ? :))
   
 16. HyperFreak

  HyperFreak
  Intern

  66
  9
  28 Март 2011
  За 2-3 недели би требало да стигне писмото со пинот, и јас нетрперливо го очекувам.Пaрите ти ги праќаат таму каде што си одбрал да ти ги пратат :D
  Инаку ова со рекламиве мене ми тргна одлично, заработувам околу 1,5 евра на ден сосема доволно според мене,
  Моментално имам 15.54 евра а пред само 5 дена ми го одобрија сајтот.После пристигнувањето на писмото со пинот планирам да направам уште неколку работи плус кои би требало да ми донесат заработка, ама затоа има време..Да не му кроам капа на нероден петко :D
   
 17. dArrkii

  dArrkii
  Intern

  210
  7
  17 Мај 2011
  А може ли на MoneyBookers? никаде не сум одбрал да ми стигнаат. каде да одберам?
   
 18. HyperFreak

  HyperFreak
  Intern

  66
  9
  28 Март 2011
  Има ли некој кој е заинтересиран да клика на реклами и му треба некој да му клика на реклами?Гледам можност за „мала“ манипулација и можност за заработка со овој систем.Пратете пп со вашиот сајт заедно сo статистика околу посетеноста за да се договориме како што понатаму...
  П.с не ветувам магија, не ветувам екстремна заработувачка, ова планирам да го пробам јас и од едно евро дневно да ја зголемам на пет, колку една просечна македонска дневница, а слични резултати би можеле да очекувате и вие.Ај, да не ветувам многу ке излезе после дека лажам, кој е спремен на ризик-->пп и ке се разбереме :)):))
   
 19. NIKIHACK

  NIKIHACK
  Intern

  438
  27
  10 Февруари 2008
  Машко
  Информатичар со стил :)
  викаш дека имаш 15.54 а пин си побарал, не ли треба да собереш 70 мислам па да ти пратат пинот, или се пракаше автоматски по регистрацијата.
  Ако има некаде да се порача кажете пошто ја имам 35€ а пин не су порачувал ко шо знам
   
 20. HyperFreak

  HyperFreak
  Intern

  66
  9
  28 Март 2011
  Колку што сум информиран јас се испраќа по регистрацијата.
   
Слични теми
 1. sstefan
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,294
 2. Luidgi
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,487
 3. daceee90
  Одговори:
  41
  Прегледи:
  7,618
 4. Forumko
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,688
 5. nikola_mk
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  3,104
Вчитување...

Сподели

Вчитување...