• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

рам меморија

 1. B

  Продадено Матична H81M-DS2, CPU I3-4170 и 8GB RAM

  Ве молам за проценка на деловиве: 1. Матична плоча Gigabyte H81M-DS2 2. CPU Intel I3-4170 3. 8GB (една плочка) Silicon-Power RAM 1600Mhz Деловите немаат гаранција.
 2. Garfield'

  Купувам ДДР2 содим рам

  Здраво ит другари,понудете ддр2 2гб содим рам. За лаптоп ASUS 900HA се работи,доколку може 4гб рам да поднесе или има прбано некој нека пиши,брзината на рамот да биде повеќе од 600-1000mhz ако работи и на оваа брзина е прашање. Преку карго не прифаќам,може брза пошта или лично..
 3. zipi123

  Продадено Се продава Графичка и Рам меморија

  Графичка карта:Nvidia 1030gt 2gb ddr5 Gigabyte (Цена 2500ден) Рам Меморија:8gb ddr4 2133mhz CL15 silicon power (Цена 1700) Деловите се потполно исправни, доаѓаат без гранација и по карго не праќам. Забелешка:Кутијата од графичката е изгризана од куче :p Цена за комплет:4000ден. Подигање на лице...
На врв Дно