• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купувам ДДР2 содим рам

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Garfield'

Баниран/a
18 јануари 2019
299
75
Blisku Berovo
Здраво ит другари,понудете ддр2 2гб содим рам.
За лаптоп ASUS 900HA се работи,доколку може 4гб рам да поднесе или има прбано некој нека пиши,брзината на рамот да биде повеќе од 600-1000mhz ако работи и на оваа брзина е прашање.
Преку карго не прифаќам,може брза пошта или лично..
upload_2020-6-7_19-4-20.png
 

Enis-Phantom

Gaining Experience
18 ноември 2013
345
463
Небитно
Јас имам 2ГБ на 667Мхз. Од каде си
 
На нет пишува дека макс рам е 2ГБ ама ако има некој искуство нека сподели :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Garfield'

Баниран/a
18 јануари 2019
299
75
Blisku Berovo
Јас имам 2ГБ на 667Мхз. Од каде си
 
На нет пишува дека макс рам е 2ГБ ама ако има некој искуство нека сподели :)
Блиску до Берово сум,поради короната не верувам дека ќе стаса до дома,сега си гуцци пишав и тој има,но не праќа..
Ќе видам преку другар у скопје ако може да го земе.
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,959
9,487
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,710
Мислења
863,018
Членови
30,059
Најнов член
Tihomir82
На врв Дно