Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Mikaxsus

Продадено G.Skill Trident Z RGB 2x8GB Kit

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
3.000 ден.
Истекува

Опис

Поздрав дечки,

Продавам пакет рам стикови 2x8GB G.Skill TridentZ RGB DDR4, купени од Нексио, пројдена гаранција баш годинава.

Едниот стик имаше проблеми, па беше заменет од страна на Нексио (Со дечките од Нексио беше тестиран, испадна нешто проблеми со контролер, ми го сменија), но ми го заменија за стик со послаб clock, затоа едниот е CL15, другиот CL16. Ги возев до пред некој месец на 3000mHz без проблем на склопот што ми е на профил, ги заменив бидејќи земав Flare X пакет со различна брзина и контролер.

Ако може проценка за пакетот (Од прилика претпоставувам 3000 мкд. би било), благодарам повторно!

Сликите ја содржат гаранцијата, кутијата, стиковите и сликани се броевите на моделите.
  • Ми се допаѓа
  • Љубов
Реакции: gego и Miki98

Информации

Автор
Mikaxsus
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
246

Повеќе огласи од Mikaxsus

На врв Дно