• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

мобилен телефон

 1. KalEl

  Проценка Huawei Mate 20 lite

  Здраво ме интересира колку би можел да го продадам телефонов, телефонот е како нов без гребка, моментално немам слики бидејќи имам на него ставено маска која повеќе изгледа како тенк и и заштитно стакло од 5 слоја во вредност од 300 денари, имам уште 1 неотворена маска отпорна на удари и...
 2. rotkiv

  [Проблем] Мојот А1

  Здраво дечки, опцијата Брза најава често пати ми ја покажува следната грешка: Иако на сликата се гледа дека не користам ниту Wi-Fi ниту некој Proxy сервер. Дали има некој решение?
 3. comakot

  Порачување од Banggood

  Некој да има порачано од Banggood нешто поскапо? И искуства, колку што знам (незнам дали и воопошто е точно) Banggood е како под фирма на Alibaba.Па пошто нема подолго време најава за кај соседите (цена ова она) се мислам за порачување на ова телефонче па некое искуство ако има некој да кажи...
 4. Gilfoyle

  Осигурување на мобилен телефон

  Барав по интернетов, се јавив во неколку осигурителни компании и сите беа како паднати од марс и првпат слушнале дека некој сака да осигура мобилен телефон. Освен дечките во Uniqa кои ми кажаа дека може само преку Нептун и Еуролинк само преку Телеком. Односно дека само таму купените прозиводи...
На врв Дно