• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

maxtv

 1. TexasUS

  MaxTV - Генерална дискусија

  Темава ја отварам бидејќи не најдов постоечка за МаксТВ. ЈА отварам бидејќи имам одредено прашање околу нивната телевизија односно квалитетот на каналите. Ме интересира доколку има некој кој е нивни корисник или пак некој кој знае, колкав е битрејтот на каналите? SD и HD. Моментално сум на Вип...
 2. hemicharot

  Макс-ТВ Линкови

  Хелоу луѓе, кратко прашање- дали е можно Телеком да ги дадат на претплатници на макств услугата иптв линковите (.m3u;.m3u8;итн...)
На врв Дно