• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

iphone 6s+

  1. Fearless

    Замена на екран на iPhone 6S Plus

    Здраво, Се обидувам да најдам место за замена на екран на iPhone 6S+ па би сакал истото да е барем со некаква препорака од задоволни клиенти. Знам дека сите менуваат со 3rd party екрани а не со оргинален екран, но сепак би сакал екранот да е со добар квалитет. Можеби сум грешка и постојат...
На врв Дно