Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

hass.io

  1. smole

    Home Assistant aka Hass.io

    Home assistant е OS за домашна автоматизација. Hass.io е дистрибуцијата за Raspberry Pi. Јас го инсталирав на raspberry pi 3 но после х рестартирања не сака да се покрене web ui (неколку пати реинсталирав hassio), додека може да се пристапи кон Samba share-от. Каде е проблемот не знам. Втор...
На врв Дно