Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

фишинг

 1. ContentBot

  Внимавајте, има активен фишинг напад под маска на македонската Влада

  Понеделнички се појави нов фишинг напад под маска на македонската Влада, а целта е преку лажно аплицирање за нов додаток за субвенционирање на граѓаните, односно зголемувањето на нивната куповна моќ, да се извлечат пари од платежни картички на граѓаните. Шемата на оваа фишинг стапица почнува со...
 2. ContentBot

  Република Фишинг Македонија

  Ное '23 - Студентски оброк > Студенти внимавајте: Активен фишинг напад за студентски оброк под маска на Шпаркасе банка ⋆ IT.mk + Ретроспектива на phishing нападот со студентски оброк и Шпаркасе банка ⋆ IT.mk Окт '23 - Мак. пошта > Анатомија на една онлајн превара: Смишинг напад врз Македонска...
На врв Дно