Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

drone

 1. Нема Слика

  Дрон DJI Tello

  Го продавам дронот, земен од @dekomote од следниот оглас. Еднаш е летнат, го земав за внуците да играат меѓутоа помалото се плаши од зуењето. Има гаранција, има се што има во огласот. Цена 5000, дискутабилно :D
 2. D

  Специјален 1337 Giveaway!

  Слушајќи го вашиот фидбек (линк) после првиот 1337 giveaway, се решивме да ве послушаме и да организираме специјален 1337 Giveaway во кој ќе доделиме... BUT... ...овој специјален giveaway ќе се активира во оној момент кога на IT.mk ќе има 200 премиум членови (basic + 1337). За транспарентен...
 3. BlackOuttheWoRlD

  Добар дрон за видеа(предлог)

  Здраво другари Дајте некој предлог за дрон со камера Буџет околку 6-7к. Немам искуство со дрон како се управувa? дали може некој да објасни првиот пат на управувањето на дронот,бидејќи незнам како се управува. Камерата ќе биде актион пд 3к,дронот да може за сите камери да се стават на дронот...
 4. darko_989

  Искуства со DJI Mavic Air

  Дечки, дали има некој искуство со DJI Mavic Air. Еден кинески ми избега на прво летање, а моментално користам DJI Ryze Tello и сум презадоволен. Сакам да купам Mavic Air, па ако има некој што користи ме интересира: Каков е сигналот во урбана средина( дека користи wifi конекција ) Искуства со...
 5. W

  Drone Vlog Series

  Неодамна се подновив со Phantom 3 Advanced и решив да почнам серијал на кратки видео клипови (drone vlogs) снимени на одредена локација и кои ќе имаат филмска стилизација. Па бујрум, прва епизода (full hd playback is a must) п.с. сеуште се мислам дали да одам со 2.35:1 (anamorphic) aspect...
На врв Дно