Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ддв

 1. TATA_MATA

  Поврат на ДДВ од Грција/Бугарија

  Негде низ форумов на неколку места имаше објаснето ама не беше структурирано, така да ме интересира како е процедурата за поврат на ДДВ од IT производи купени во Грција и Бугарија? Знам дека во некои случаи требаше да се отиде повторно во истата продавница во рок од неколку месеци и ДДВ-то го...
 2. Gilfoyle

  Царинење на компјутерска опрема

  Темава ја отварам бидејќи се повеќе и повеќе на форумов се постираат мислења што не се поткрепени со некакви факти или докази. На форумов не има многу што нарачуваме или па сакаме да нарачаме компјутерска опрема од интернет но повеќето се откажуваат од таа постапка поради страв дека давачките за...
На врв Дно