Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

цензура

 1. Ron26

  Дали треба да се забрани или регулира ТикТок во Македонија?

  децентрализација на интернетот и бришење на социјални медиуми е права ствар за секое општество. Некако превише замав зема ова и луѓево живеат у некој замислен свет, многу токсично станува со овие глупави глобални трендови. Светот не е глобално село како што сакаат да го прикажат.
 2. S

  Америка тестира кинески firewall за цензура

  Also coming to your country in 3...2...1...
 3. JasSum

  Цензура

  Дали има цензура? Отворив тема за цензура и беше избришана. Тоа би било одличен одговор на прашањето. Дали има цензура во медиумите? Да. Слободно проверете да најдете некој наратив спротивен од режимскиот на некој поголем медиум (тв/радио). Може да налетате на нешто на електронските медиуми...
На врв Дно