• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

цензура

 1. S

  Америка тестира кинески firewall за цензура

  Also coming to your country in 3...2...1...
 2. JasSum

  Цензура

  Дали има цензура? Отворив тема за цензура и беше избришана. Тоа би било одличен одговор на прашањето. Дали има цензура во медиумите? Да. Слободно проверете да најдете некој наратив спротивен од режимскиот на некој поголем медиум (тв/радио). Може да налетате на нешто на електронските медиуми...
На врв Дно