• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

андроид

 1. Samsung S10+

  Samsung S10+

  Здраво, Продавам Самсунг С10+/SM-G975F/DS у задоволнителна состојба. Има минимална „линија“ на долната лева страна шо не претставува проблем при користење. За време на дожд доколку екранот е „жива вода“, тогаш знае тачот да зеза малку али со едно бришење од маица, се враќа назад од еволуираната...
 2. SiPy`

  Апликација за Android/iOS

  Ми треба инфо за кои фирми или поединци изработуваат апликации кај нас за Android и iOS. Сите заинтересирани нека пишат ПП за повеќе инфо. Ви благодарам.
 3. Luxell

  Телефонот како Андроид џоистик,како!?

  Како можам да го искористам телефонот со андроид ос како џоистик за играње на игри на андроид бокс?
 4. D

  Направив Нова Игра на Google Play, пробајте ја!

  За сите оние кој го сакаат фудбалот, тука можете да проверите колку добро ги познавате играчите, а ако не ги знаете можете да ги научите полесно. Ми треба вашето мислење за играта, слободно изразете се во коментарите подоле, така многу ќе ми помогнете, освен тоа оставете и солиден review на...
 5. hemicharot

  4G Roaming ; лаптоп на долго патување

  хело луѓе долго време не сум пишал тука и сеа ми треба помош: Дали постои некаков ефтин/бесплатен сервис за 3G/4G за у странство? (на вип сум) Според вас, дали вреди да се носи лаптоп на патување на одмор со семејство у странство? (за Spotify ; Undertale ; и за слики префрлање) Вреди Android...
 6. NecrotoX

  Цени за изработка на Android апликација

  Може ли некој да ми каже како отприлика се движат цените по нашиве фирми за изработка на Android апликации? Некоја од-до цифра би била од помош затоа што стварно немам претстава колку пари би биле потребни а сакам да почнам да развивам еден концепт. Конкретно апликацијава би имала потреба и од...
 7. D

  Upside Down македонска игра за андроид(MegaTechRevolution)

  Поздрав корисници на it.com.mk Македонското студио за игри MegaTechRevolution(MTR) ја објави својата игра за андроид Upside Down. Целта на играта е да ги прескокнувате малите чудовишта, а додека ако видите големо чудовиште да отидете од спротивната страна и да го прескокнете малото чудовиште...
 8. DrMTR

  Андроид Апликација за NFS/SMB стриминг ?

  Здраво дечки ! Имам еден проблем кој што неможам да му најдам лек засега.. Како што повеќето од вас знаат, имам Mi Wifi Mini рутер на кој што му имам закачено HDD 2TB. Е сеа барам асална аплиакција за слушање аудио фајлови мп3 или wav преку мрежа на мојот андроид телефон. ES File Explorer...
 9. DrMTR

  Мониторирање Интернет Конекција во Андроид

  Здраво Дечки ! Имам една апликација која што сакам да ја модифицирам со тоа што откако телефонот ке добие интернет конекција да се изврши апликација/процес. Пример потребно е да има broadcast reciever со кој што ке се мониторира интернет конекцијата на телефонот. Доколку се детектира дека има...
На врв Дно