• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Телефонот како Андроид џоистик,како!?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Luxell

Gaining Experience
7 јули 2012
250
57
Како можам да го искористам телефонот со андроид ос како џоистик за играње на игри на андроид бокс?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

Luxell

Gaining Experience
7 јули 2012
250
57
Пробав и со CetusPlay ама ништо,не работи.
Друг некој начин да има?
 

DeJaVu

On your way to fame
21 ноември 2010
690
802
Скопје
НЕ си го губи времето , тач скрин не е за џоистик, максимум как тракпад би било згодно да го користиш. На андроид можеш да приклучиш било каков џојстик со усб , и ако има играта поддршка за контролери или опции за ремапирање на контроли ќе ти работи аут оф д бокс. Ако нема играта нативна поддршка за контролери или варијанта за ремапирање, можеш да си инсталираш Octopus. Работи како еден вид на оверлеј и мапираш копчиња од џојстикот на зоните за тач.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Luxell

Gaining Experience
7 јули 2012
250
57
НЕ си го губи времето , тач скрин не е за џоистик, максимум как тракпад би било згодно да го користиш. На андроид можеш да приклучиш било каков џојстик со усб , и ако има играта поддршка за контролери или опции за ремапирање на контроли ќе ти работи аут оф д бокс. Ако нема играта нативна поддршка за контролери или варијанта за ремапирање, можеш да си инсталираш Octopus. Работи како еден вид на оверлеј и мапираш копчиња од џојстикот на зоните за тач.
Аха во ред тогаш преостанува со џојстик.
Фала
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,518
Мислења
858,464
Членови
29,932
Најнов член
Sladzana.Angjelkovska
На врв Дно