• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од vladimir171

 1. vladimir171

  XboX Series X

  Мејлот кој ќе го користиш треба да ти е со информации дека живееш во некој дел од US, и после истите информации да ги ставиш на конзолата кога ќе ти побара. Со нлб и халк си купував без проблем а со картичката на стопанска морам да идам преку PayPal во спротивно дава исто како кај тебе.
 2. vladimir171

  XboX Series X

  Ако некој го пропушти претставувањето на новите игри со Bethesda :) View: https://youtu.be/1YnVzOA2wNs
 3. vladimir171

  Кулер за HP ProBook 4530s

  Купувам кулер за HP ProBook 4530s, би било супер ако е нов но и половен ќе заврши работа.
 4. vladimir171

  Проценка Xbox One S

  Супер, да го изнаиграш :) Јас си порачав контролер од saturn.de ќе ми пристигне деновиве а за конзола ќе го чекам Х да стигне па ќе менувам.
 5. vladimir171

  Проценка Xbox One S

  Со 1 контролер 500gb максимум 8000 ако имаш некоја игра со него може и 9000 поготово по ФБ огласине за конзоли. За FHD играње си е сеуште супер One S, немаш некој ќар од чување бидејќи сите игри ќе си ги играш и на новата конзола едино да го дадеш на некој близок да го игра да не фаќа жално прашина.
 6. vladimir171

  VMWare Player и неговите лудории

  Ubunty то може да не ти работи после промена на архитектура ради кернелот ако не е генерички туку е оптимизиран за одреден процесор, па дури и со генерички треба работи на поголема група на процесори но има исклучоци каде што нема да сака да покрене. Дури и vMotion што им е за миграција знам...
 7. vladimir171

  Т-Home оптика

  Пред некој ден приметив дека проблемот не им е само на оптика туку ми го правеше и на 4г и после и двете се средија. Брука е на 100/100 да неможе outlook 1мб да повлече 15 минути ама ај еве паднаа бројките ќе се вратат дел од луѓето по канцеларии нема да се од дома и ќе е по лабава мрежата :D
 8. vladimir171

  Т-Home оптика

  Денес нетов тиња, во последно време многу е нестабилна мрежава
 9. vladimir171

  Монитор на тач 10+"

  Нешто во овој стил? https://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10019_10031&product_id=27711&mfp=manufacturers%5B19%5D Не сум ги пробал, барав монитор за мене и видов дека има неколку модели на допир.
 10. vladimir171

  Телевизори (искуства, препораки, совети, мислења...)

  Тоа копчињата се блоатвер ставен од страна на Самсунг, поготово на не Qled сериите што имаат можност за антена има и програми од RakutenTV кои неможат да се отстранат. Ептен сме на ресивери сите па никој не ги приметува посебно, ама има денови кога сакам да ги исечам копчињата и да ги попунам со...
 11. vladimir171

  Samsung паметни телефони - генерална дискусија

  Дали некој со с10е примети успорување после надградба на андроид 11? Нај воочливо ми е кај палење на камерата, се случува да заглави фокусот, да смрзне слика, да сликам а да не зачува ништо.. Не е удиран, паѓан и немаше проблеми пред надградбата во јануари.
 12. vladimir171

  Продадено 4x4Gb DDR3

  Продадено, може клуч.
 13. vladimir171

  Веб/е-маил хостинг и домаин

  Фирмата во која работам ги користи услугите на Dreamhost веќе 6 години, си имаат привремено проблеми ама имаат страна кај што ставаат објави доколку некој сервис не им работи во моментот и најчесто е среден за некој саат. Подршката враќа со одговор меѓу 6ч и 48ч од момент на отварање на тикет...
 14. vladimir171

  Ваши искуства со Сетек

  Празниците играат улога кога порачуваш од странство, нема залиха или некој друг не поврзан фактор. Јас знам дека имаа залихи бидејќи имам другари кои работат кај нив во продажба, и бидејќи цената и промоцијата беше водена од Самсунг која ја имаа сите продажни партнери со времетраење од 3 дена...
 15. vladimir171

  Ваши искуства со Сетек

  Него сега да си зеам термосот со кафе и да им клекнам пред дирекција дур не го дадат уредот или да ги пријавувам негде? Пошто сите освен они работат како што треба и не сум имал потреба незнам ни кај се пријавува..
На врв Дно