• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Tehnologiva

Роденден
24 јуни 1997 (Возраст: 23)
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 3900X & Corsair H115i RGB Platinum
Storage
Corsair Force MP600 1TB PCIE 4.0, Toshiba x300 4TB, WD Blue 1TB
PSU
Corsair RM1000x 1000w GOLD
RAM
G.Skill Trident Z RGB 32GB 3200Mhz CL14 (2x16)
VGA
MSI RTX 2080Ti Gaming X Trio
Case
Corsair Crystal 570X RGB Mirror Black
Mouse
Logitech G502 HERO SE
Audio
Yamaha HS7 + Steinberg UR22mkII + Yamaha YTS-SW120 Audio Technica ATH-PRO700 SV
Monitor
LG UltraGear 27GL850 144Hz 1440p Gysnc, Freesync 1ms IPS
Keyboard
Logitech G513 Carbon Romer G Tactile
Motherboard
ASUS Crosshair VIII HERO X570 Wi-Fi
OS
Windows 10 Pro 64bit
Професија
3D Artist, Technician, Electrician
Пол
Машки
Омилен спорт
Велосипедизам
Интереси
Технологија, Компјутери (хардвер, софтвер)

Следи

Следачи

Трофеи

 1. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 2. 137

  1337

  П0571р4ј 1337 м15л3њ4
 3. 100

  Зависност

  1000 пораки? Импресивно!
 4. 50

  Активен гик

  Постирај 500 мислења.
 5. 40

  Никогаш доволно од вашата содржина

  Имате 250 позитивни реакции на вашата содржина.
 6. 30

  Ама ептен допадлив/а!

  Вашата објавена содржина доби позитивна реакција од 100 поени.
 7. 25

  Гик

  Постирај 250 мислења.
 8. 20

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.
 9. 10

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.
 10. 10

  Јас го тоа бендисувам

  Добивте 25 позитивни реакции на вашите пораки.
 11. 10

  Незапирлив/а!

  Напишавте 100 пораки. Се надеваме дека за тоа ви беше потребен повеќе од еден ден!
 12. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 13. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
На врв Дно