• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од svetot

 1. svetot

  Hackintosh

  WIFI USB TENDA проверена лично од мене дека работи на хакинтош... само не сум ја проверил на Сиера туку на Ел Капетан.
 2. svetot

  Hackintosh

  Јас не сум за било каква УСБ wi-fi карта, сите прават одреден проблем, на пример од слип не излегуваат и лаптотпот бара рестарт, најдобро е да ја замениш со компатибилна. Тука внимавај на изборот на соодветна wi-fi карта и почекај подобро и месец дена, а ако сакаш во меѓувреме да работиш на...
 3. svetot

  Hackintosh

  Прати ми ја детално конфигурацијата на Леновото и моделот...
 4. svetot

  Hackintosh

  Јас имам инсталирано Сиера ОСХ и од неа ти пишувам.
 5. svetot

  Hackintosh

  Време е за Сиера http://www.tonymacx86.com/threads/how-to-create-a-macos-sierra-public-beta-installation-usb.195077/
 6. svetot

  свето

  свето
 7. svetot

  Hackintosh

  http://www.tonymacx86.com/threads/success-el-capitan-at-sandy-bridge-and-radeon-hd7xxx.175875/ probaj so ova
 8. svetot

  Hackintosh

  ako mislis za podrska na tastaturata, dali ima kirilicni fontovi i moznost da se pisuva tekst na makedonski jazik, ima. Ima SE sto ima i Windows i seto toa e postabilno (Unix OS), pokvalitetno i posigurno. Nema gubenje na podatoci nitu hackerski napadi... Za bilo koja poseriozna rabota, Windows...
 9. svetot

  Hackintosh

  Nema nikakvi problemi vo rabotata na hardverot kaj hackintosh, ne gi slusajte skepticive... imam 4 hackintoshi: 2 desktopa i 2 laptopa i site rabotat perfektno otkako ednas ke se konfiguriraat i toa vekje 3 godini i nikogas ne bi se vratil na windows i negovite updates, strani sto sami se...
 10. svetot

  Hackintosh

  Za zvukot najdobro e da najdes nekoja USB zvucna, jas koristam Creative Sound Blaster. http://www.tonymacx86.com/threads/how-to-create-a-os-x-el-capitan-public-beta-installation-usb-using-clover.167901/ sledi go ova upatstvo i ako nesto ne ti e jasno, prasaj... ne e tesko...
 11. svetot

  Hackintosh

  Zosto sakas Yosemite da go spustis? El capitan e najnovata instalaciona verzija na OS X. Mozebi zatoa ne ti ja dava taa moznost...
 12. svetot

  Hackintosh

  Za zal nemam iskustvo so virtual os x na windows.... http://www.tonymacx86.com/threads/unibeast-install-os-x-el-capitan-on-any-supported-intel-based-pc.172672/ http://www.tonymacx86.com/threads/how-to-install-os-x-yosemite-using-clover.144426/ vo kombinacija ako sakas da ne instaliras so...
 13. svetot

  Hackintosh

  Ne moze, procesorot treba da e so minimum HD 3000 grafika. Samo so i3, i5 ili i7 procesori....
 14. svetot

  Hackintosh

  da instaliras virtuelen os x na windows ako imas problemi, pisi... i ako ne ti odgovoram, prati mi pp.... config.plist ke ja najdes vo EFI folderot vednas posle instalcijata na Clover, znaci ke moras povtorno da go instaliras clover, a potoa otvori ja config.plist so text editor i vmetni gi...
 15. svetot

  Hackintosh

  vmetni Value 0412 vo config.plist za IGPDeviceID: <string>IGPDeviceID</string> <key>Key</key> <string>key</string> <key>Value</key> <string>0412</string> i slednovo za IntelGFX: <key>IntelGFX</key>...
На врв Дно