• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Krk198

 1. Krk198

  Колку ви трае батеријата на вашиот смартфон?

  Малку ми е незгодно прашањево во 2021; дали исклучувате NFC на телефонот и дали влијае на батерија?
 2. Krk198

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Па и на Самсунг ако ти се во deep sleep апликациите не стигаат нотификации. На Шаоми под дифолт се мислам така, можеш да ги наместиш да не одат vo deep sleep ако сакаш.
 3. Krk198

  OnePlus паметни телефони - генерална дискусија

  Ова е една од поглупите одлуки за high end уред.
 4. Krk198

  Samsung паметни телефони - генерална дискусија

  Стварно се восхитувам како телефонов станува помазен со секој апдејт. Претходно искуство со најразлични телефони било дека почнале да заебаваат анимациите. За S20 FE Exynos е муабетот.
 5. Krk198

  Механичка тастатура

  Купувам механичка тастатура, целосна со num pad и копчиња за volume control. Буџет 3000 денари.
 6. Krk198

  Samsung паметни телефони - генерална дискусија

  Стига редовно првата недела од месецот. Купен од А1. Sent from my SM-G780F using Tapatalk
 7. Krk198

  Samsung паметни телефони - генерална дискусија

  Не грее телефонот, посебно па на најнов апдејт.
 8. Krk198

  Samsung паметни телефони - генерална дискусија

  И те како вреди.
 9. Krk198

  Aliexpress

  Мене со истиот статус (Латвија) од нигде, никаде ми стигна и тоа за помалку од месец.
 10. Krk198

  Парфеми

  @psyside, може да дадеш краток опис за Creed Aventus? Не ти пишувам порака затоа што може да му се најде на некого инфото.
 11. Krk198

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Овие мобеликс го донеле Note 10 Pro Max што е без band 20. X3 Pro e подобра зделка за иљадарка плус.
 12. Krk198

  Samsung паметни телефони - генерална дискусија

  Налетал некој на инфо каков тип на меморија има 52/52 5G? Претпоставувам е UFS 2.1, a?
 13. Krk198

  Samsung паметни телефони - генерална дискусија

  https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_11_lite-10665.php Можеа да му стават OIS за да се такмичи со А52 5G во тој (ценовен) ранг, вака ништо.
 14. Krk198

  Instagram block

  Користам доста и од windows, мислиш ќе да е од тоа?
 15. Krk198

  Instagram block

  Трет пат добивам ваков блок од инстаграм и сѐ што прочитав по нетов немам правено и не знам зошто добивам воопшто. Пријавив и два пати со образложение, сѐ фино, лепо и ништо не ми вратија. Имал некој ваков проблем и дали знае како се решава?
На врв Дно