• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од ivotopansko

 1. I

  Македонски Џип (Land Rover)

  се надевам дека ќе ти заврши работа
 2. I

  Last XP v17

  Вака...оваа верзија пред некој ден ја видов инсталирана во едно интернет кафе.Барав на гугл но од една страна ме носи на друга..од друга на трета и изгубив волја да ја барам.Па би сакал помош од вас..ако може да ми дадете директен линк и по можност тоа да биде како exe фајл.Ви благодарам.поздрав
 3. I

  ИП преку МСН или Скајп?

  otvori cmd i na toj sto sakas da doznaes IP adresa probaj prati mu nekoj fajl i on neka prifati.u meguvreme pisues net stat i ke ti ja pokaze negovata IP.pozdrav
 4. I

  Што имате на Ctrl+V

  [RS]Program Protector v3.1
 5. I

  До сите средношколци 3г. на информатичката струка

  лани бев трета година и немафме книга автоматика туку пишувавме како луди.башка предметот е лесен.
 6. I

  Kако да направам сопствен форум?

  се извинувам што дури сега го видов постот твој.фала ти многу.сега ќе пробам да средам.уште ако успее имаш пијачка од мене.фала ти уште еднаш.поздрав
 7. I

  Ивановски: Компјутеризацијата на училиштата успешно се спроведува

  за тоа што владата донесе компјутери во скоро секое училиште тоа е за пофалба.но за организацијата на професорите на чело со директорот..но комент .катастрофа се.тие не знаат на виндоус да работат камоли на едубунту.инсталацијата ја местеа "електричари" и во 10 кабинети направиле куса...
 8. I

  Software за вадење на audio file-от од video-file

  ок се извинувам мислев дека ќе биде во контекст со темата но ок.се извинувам уште еднаш.се надевам нема да направам проблеми со мојот пост.поздрав
 9. I

  Software за вадење на audio file-от од video-file

  пример симнувам клип од јутуб.конвертирам со соодветно програмче и квалитетот на мп3 фајлот е катастрофа..има ли нешто што може да го подобри квалитетот?
 10. I

  Kако да направам сопствен форум?

  ok fala vi mnogu eve sea simnav ova smf pa ke vidime so ke bide.fala vi uste ednas.pozdrav
 11. I

  Kако да направам сопствен форум?

  леле и сеа кој да послушам???
 12. I

  Kако да направам сопствен форум?

  малце е зезнато...морам да признаам.но ок фала што малце ми помогна
 13. I

  Kако да направам сопствен форум?

  аха..а што е разликата од платен или бесплатен и кај да ги најдам тие vbulletin, SMF, phpbb...дали треба да инсталирам нешо?
 14. I

  Kако да направам сопствен форум?

  дали ќе можете да ми помогнете т.е да ми објасните што се ќе ми треба за да направам мој форум?
На врв Дно