• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од fuzzjaw

 1. fuzzjaw

  Ваши искуства со Сетек

  Во право сте, сега видов на сајтот за Cashback проверка, стои горе: " Почитувани комитенти, при користење на ваучерите во продажните места на СЕТЕК Се од Техника, ваучерите можат да покријат најмногу 50% од износот на сметката." Во секој случај, мене не ми е проблем да покажам картичка што...
 2. fuzzjaw

  Проценка Cooler Master Hyper 212 Black Edtn RGB

  Up.
 3. fuzzjaw

  Ваши искуства со Сетек

  Системот со поени им е направен да секои 500 поени ти ги конвертира во ваучер од 500 денари. Тие 200 што ти останале ти одат во наредниот ваучер, значи треба да направиш уште 300 за да може да ги искористиш. Е малку глупаво, да. А за муабетов дека само пола може да се одбие, првпат слушам, а ја...
 4. fuzzjaw

  Предлог блуетоотх звучник

  Јас би ти рекол да тркнеш до Anhoch Premium салонот во Ми-Да. Со оглед на тоа дека ги имаат трите звучници во Anhoch (Creative MUVO Play, Anker Soundcore Flare, Sony XB12), можно е да ги имаат во таа аудио собата(*) па да може да ги слушнеш. И на лице место реши си кој ти одговара најмногу. (*)...
 5. fuzzjaw

  XboX Series X

  Ова би требало да е новиот контролер во Анхоч. Ама го нема на залиха.
 6. fuzzjaw

  Предлог блуетоотх звучник

  Јас би играл вака, го користам неколку месеци и презадоволен сум. Солиден звук, водоотпорен, осветлување, и солидна батерија.
 7. fuzzjaw

  Проценка Cooler Master Hyper 212 Black Edtn RGB

  Празничен попуст - 2,000 денари со двата вентилатори и паста.
 8. fuzzjaw

  Графичка за i3-10100 + Deepcool DE 530

  Не би го препорачал Sharkoon кога за исти пари имаш 80+ Bronze од Cooler Master во Сетек.
 9. fuzzjaw

  Лични искуства со Тенда AC рутери

  Ќе претпоставам дека мене ми се обрати со ова, пошто мој беше муабетот погоре. Погрешно се изразив. Муабетот ми беше дека Tenda рутерите не се само помини го Quick Setup делот, и работи. Често бараат плус конфигурација. Како пример, две ситуации со различен рутер, ама овде Tenda се покажа...
 10. fuzzjaw

  Лични искуства со Тенда AC рутери

  Муабетот за Телекабел (бар така ми кажа пријател кој работи монтажа кај нив) е дека Tenda не секогаш повлекуваат сигнал на прва, и некогаш бараат дополнителна конфигурација. Со оглед на тоа дека Телекабел обично монтираат и проверуваат до нивниот модем дали има сигнал, ако твојот рутер бара...
 11. fuzzjaw

  Дронови - Регистрација и пријавување летови

  Не треба. Плус, за пријавување лет ти треба регистарската ознака за која праша погоре, и твој уникатен PIN код, двете ги добиваш кога го регистрираш дронот. Ако не го регистрираш, не ни можеш да пријавиш лет. Исто, некој спомна претходно, ама ако сакаш да си скроз чист, пиши им мејл на АЦВ...
 12. fuzzjaw

  Проценка Cooler Master Hyper 212 Black Edtn RGB

  Up.
 13. fuzzjaw

  Ваши фотографии [Читај прв пост!]

  Еве една од последното шетање до Козјак. Едитирана е со VSCO, набрзина на телефон. DJI Phantom 3 Pro ISO 100, f/2.8, 1/400.
 14. fuzzjaw

  Проценка Cooler Master Hyper 212 Black Edtn RGB

  Би требало да е релативно тивок. Кај мене со DeepCool вентилаторот едвај се слушаше, ама за фабричкиот не би знаел.
 15. fuzzjaw

  Продадено Gigabyte GA-H97-HD3

  Продадена, може клуч.
На врв Дно