1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Вградливи штеќери

Дискусија во форумот 'Електроника - гаџети, електронски компоненти' започната од TylerMkD, 30 Март 2020.

 1. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,163
  3,519
  7 ноември 2014
  Машко
  Не знам како им е точниот назив на МК, на англиски се Pop Up Power socket.

  [​IMG]

  Ми требаат вакви, бев до Електрометал имаат само еден вид, вакво со 3 штеќери и е огромно. Каде би имало помали, ми треба со еден или макс два штеќери на него...
   
 2. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,667
  10,931
  23 oктомври 2012
  Машко
  Во Елмонд-Ин. Последен пат кога гледав пред некоја година прилично поскапички беа Legrand од останатите. Додека си таму, намини и до Лира.
   
  На 123456 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,061
  4,349
  28 oктомври 2008
  На PC_GAMER, Маша, TylerMkD и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,163
  3,519
  7 ноември 2014
  Машко
  На PC_GAMER и Banjifiko им се допаѓа ова.
 5. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,170
  721
  12 Април 2013
  Машко
  Ќ си ставил

  види и овде

  Bane Sombor Skopje

  добра работа е ова па и јас да си нарачам
   
  На TylerMkD му/ѝ се допаѓа ова.
 6. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,170
  721
  12 Април 2013
  Машко
 7. loris

  loris
  Gaining Experience

  626
  54
  7 Мај 2007
  Машко
  Програмер

Сподели

Вчитување...