1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

 1. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,776
  1,307
  10 Август 2010
  Машко
  Се ова е useless и мерење ташаци. Зошто би сакал да го соберам телефонот како весник? Да се срола џоинт?
  Каде се LG G Flex?

  Како напредок во науката, океј - ми се допаѓа, само доколку му најдат друга реална примена.
   
  Krkac, Goran., The Geek Boy и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  523
  589
  2 Март 2011
  Машко
 3. Sukhoi

  Sukhoi
  Practice makes perfect

  1,652
  1,063
  16 Јуни 2010
  Машко
  Сагата со ретардирани ночеви засилува...
  Искрено се надевам дека барем флегшип телефони ке им останат нормални
   
 4. DarthJe5us

  DarthJe5us
  On your way to fame

  1,017
  858
  2 Јануари 2012
  Машко
  Не најдов тема за оператори па тука ќе пишам ОТ, мислите ли телеком за нова година ќе пушти подобри понуди за Магента од овие моментално? Лани имаа 15гб во М сега се 10.
   
 5. cyberbaze

  cyberbaze
  Gaining Experience

  107
  67
  20 Јуни 2009
  Освен ако ти се брза. Причекај.

  Мислам дека само неколку луѓе од горе знаат кој ќе бидат следните понуди.

  Обичните продавачи не.

  Во секој случај новогодишната (ако се разликува од оваа сега) нема шанса да биде полоша.

  Претпоставувам дека ти е за сд картицата која е на промоција во моментот :)
   
  На DarthJe5us му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  570
  593
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  @DarthJe5us @cyberbaze Некоја опција да не има од постоечкава со 5 да ја апдејтнам во новата од 10 или 15 зимава? Со договор ваква ми е уште 20 месеци..
   
 7. DarthJe5us

  DarthJe5us
  On your way to fame

  1,017
  858
  2 Јануари 2012
  Машко
  не ми е за сд картица едноставно мислам дека 10 гб нет нема да се доволно во наредните 2 години да ги имам. Сега едвај постигнувам со 8.

  @Tomislav96 мислам дека само 6 месеци пред истек на договор можеш да смениш, најубаво да ги прашаш во салон.
   
  Последна промена: 8 ноември 2018
 8. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,153
  6,227
  27 Март 2014
 9. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  570
  593
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  Исто, сеа префрлам од другите домашни што им останува и терам месецот така.
   
 10. cyberbaze

  cyberbaze
  Gaining Experience

  107
  67
  20 Јуни 2009
  Не сум вработен во Телеком, ни во Вип.

  Претпоставувам дека кога е иста цена на тарифа промоциите важат само за склучениот период.

  Во твојот случај мислам дека во секој момент можиш да се префрлиш на поскапа тарифа (но не и обратно или иста тарифа со подобри елементи).

  Најдобро е да прашаш во салон или да ги контактираш.

  Поздрав
   
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. DarthJe5us

  DarthJe5us
  On your way to fame

  1,017
  858
  2 Јануари 2012
  Машко
  Како го правиш ова?
   
 12. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,153
  6,227
  27 Март 2014
  Едит: Пост флеш мислење. Батеријата засега изгледа доста добро. Останува да направам еден циклус и ке споделам искуство. На редит се фалат дека имаат добро искуство со батеријата после овој апдејт со Ексинос моделот.
   
 13. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  779
  1,167
  13 Јануари 2014
  Машко
  Magenta пакетот од Телеком има таква опција за споделување, ваљда е тоа

  Sent from my Dyson V8
   
  На DarthJe5us и Tomislav96 им се допаѓа ова.
 14. kristijan_m75

  kristijan_m75
  Gaining Experience

  439
  299
  22 Март 2016
  Машко
  Новите пакети од магента треба да имаш и префрлаш преку телеком апликацијата

  Sent from my SM-N950F using Tapatalk
   
  На Скоти и DarthJe5us им се допаѓа ова.
 15. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  570
  593
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  Makedonski Telekom
  Еве :)
   
  На DarthJe5us му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  570
  593
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  Сега видов, за цел месец од ден на активирање имаме 10гб гратис интернет и имаме HBO пакет гратис до незнам кој месец, За сите корисници на магента.
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
 17. pathfinder

  pathfinder
  Gaining Experience

  42
  78
  1 Февруари 2017
  Уште ви се појавува проблемот? На мојот S9 ко да го нема проблемот веќе 4-5 дена. Фактори ресет не делуваше дури ни после октомврискиот апдејт. Бидејќи е dual-sim пробав ја ставив сим картичката во другиот слот (кој го користам за сд картичка), фактори ресет, па ми стигнаа нови пораки од телеком за конфигурација на мрежата, ги инсталирав нив, па ја вратив картичката во првиот и пак фактори ресет. После ова се нема случено да снема интернет, засега :) , за разлика од претходно каде после секој повик се губеше.
   
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  399
  151
  9 Август 2018
  Машко
 19. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,153
  6,227
  27 Март 2014
 20. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  399
  151
  9 Август 2018
  Машко
  Незнам како неможете да сватите..
  Конференцијата што ја оддржа Samsung не беше за прикажување на какви телефони ќе прават,туку какви нови видови на екрани имаат направено од Samsung.
  Тој телефон што го покажаа не беше Galaxy F,туку некој си прототип што би сугерирало кон како би работел Galaxy F.
  Кога Galaxy F ќе искочи,уредот ке биде доста по - различен и едноставно ке изгледа подобар во споредба со овој што го покажаа.
  И тоа со исечоците,одма сите се нафрливте (дури и медиумите што пишуваат по интернет).
  Сакам да појаснам дека тоа со исечоците што го прикажаа,дека НЕ СЕ било какви можни уреди,туку можни видови на дисплејови кои што Samsung би ги нуделе како продажба.
  Нема да има смисла да стават огромен исечок во вид на огромна капка (како кај Essential Phone),а притоа да ја задржат долната рамка.
  Едноставно ќе изгледа многу глупо ако го направат тоа,а сигурен сум у опште ако го направат ќе биде кај Ј, и А класата. S и Note класата или ќе имаат дупка во екранот каде што би била сместена предната камера, или ќе имаат камера во дупка која што би можела да се крие под екранот за да не пречи.
   
 21. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  399
  151
  9 Август 2018
  Машко
  Неверувам дека ова од Samsung ќе го направат.
  Едноставно би било доста глупо.
  S7/S7 Edge кој што немаше Samsung Experience,нит па доби со Android 7.0,кога доби апдејт за Android 8 Oreo,доби Samsung Experience,така да би било глупо S8/S8+ и Note 8 да немаат.
   
 22. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  570
  593
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  Истово ми се случува и на мене и на уште еден другар со Ноте9, немам приметено дали е океј
   
 23. Скоти

  Скоти
  Gaining Experience

  157
  260
  15 oктомври 2013
  Машко
  Кај мене сеуште се случува.
   
 24. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,495
  3,352
  11 Декември 2008
  Машко
  Da stvarno i na tv reklama slusnav

  [​IMG][​IMG]

  Sent from my SM-A520F using Tapatalk
   
  На The Geek Boy и Tomislav96 им се допаѓа ова.
 25. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,434
  1,791
  10 Септември 2007
  Машко
  Уште се појавува кај мене.

  Sent from my SM-G965F using Tapatalk
   

Сподели

Вчитување...