• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

n1kola18

Intern
21 мај 2018
77
21

Speedster

Gaining Experience
1 јануари 2016
427
446
Speedster's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 3900X 12-Core Processor
Motherboard
ASRock X570 Taichi
Storage
Samsung SSD 970 EVO Plus 500GB
PSU
HX Series™ HX1000 — 1000 Watt 80 PLUS® PLATINUM
RAM
G.Skill 8192 MB (DDR4-2137) - XMP 2.0 - P/N: F4-3600C18-8GTZN X 2
Video card
NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER
Case
be quiet! Pure Base 500 Mid-Tower Case
Mouse
COOLER MASTER Sentinel III
Monitor
MSI MAG272CQR (MSI3CA6)
OS
Windows 10 Pro
Дали у последниве неколку години се сменило нешто за отклучување на icloud iphone 6 . Или случајно дали некој платил за отклучување преку web strana . Гледам една конкретно ја префериират за отклучување бараат околу 50 еур . Ако има некој некое инфо добродојдено е.

Eве страни што читав на веб што се демек препорачани . Ама од друга страна многу ризични

How to Bypass Or Unlock iCloud Activation Lock With EASE
 
Последна промена:

Mechanic

Gaining Experience
2 мај 2016
141
52
Дечки, покрај Samsung S7 половен, за 250 евра некој нов телефон со добра камера може да се најде?
 

Mechanic

Gaining Experience
2 мај 2016
141
52
Xiaomi mi note 3 na banggood.com. aliexpress.com gearbest.com itn
Што мислиш за овој ASUS?
Нептун - МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ

Ми треба да го земам од тука, за поклон ми е до Вторник треба да го купам.

Споредено со МИ А1, дали има голема разлика на камерата, освен што има помалку РАМ и РОМ, дали се со камерата барем блиску.
Mi A1 - 4/64 GB Black

3500 денари е разликата.
 

Скоти

On your way to fame
15 октомври 2013
377
848
Користам S7 Edge веќе година и пол, од телефонот сум супер задоволен. Размислувам да се префрлам на Note 8, она што ме мачи е батеријата..Гледав на нет доста ривјуа викаат дека батеријата е слаба. Некој што користи да сподели искуство?Моментално цената е по 40к во мобилари, дали вреди да се чека Note 9? Кој што веројатно наредните 4 месеци од кога ќе излезе ќе биде со цена од 1000 евра.
 

DrMTR

Guru
27 март 2014
6,750
6,780
www.mikrotikmacedonia.net
Користам S7 Edge веќе година и пол, од телефонот сум супер задоволен. Размислувам да се префрлам на Note 8, она што ме мачи е батеријата..Гледав на нет доста ривјуа викаат дека батеријата е слаба. Некој што користи да сподели искуство?Моментално цената е по 40к во мобилари, дали вреди да се чека Note 9? Кој што веројатно наредните 4 месеци од кога ќе излезе ќе биде со цена од 1000 евра.
твој логички апдејт би бил на S9+, не на ноте. Секако камерата кај Ноте 8 не е многу поразлична од таа кај моменталниот S7Edge, додека кај S9+ има доста разлика.

Види: https://gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8505&idPhone2=7945

Споредено со ова: https://gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8967&idPhone2=7945
 
Последна промена:

Скоти

On your way to fame
15 октомври 2013
377
848
твој логички апдејт би бил на S9+, не на ноте. Секако камерата кај Ноте 8 не е многу поразлична од таа кај моменталниот S7Edge, додека кај S9+ има доста разлика.

Види: https://gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8505&idPhone2=7945

Споредено со ова: https://gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8967&idPhone2=7945
Од секогаш ми се свиѓала Note серијата, никогаш не сум користел. Камерата помеѓу Note 8 и S9+ и нема којзнае колкава разлика, сем варијабилниот отвор на камерата, кој патем прави полоши слики навечер од P20 pro.
Ме интересира само каква е батеријата на Note 8, од она што го видов на ривјуа, се жалат дека ваѓаат само 3-4 SOT, што за мене е малку, со оглед на тоа дека доста време поминувам на телефонот.
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,051
12,467
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Од секогаш ми се свиѓала Note серијата, никогаш не сум користел. Камерата помеѓу Note 8 и S9+ и нема којзнае колкава разлика, сем варијабилниот отвор на камерата, кој патем прави полоши слики навечер од P20 pro.
Ме интересира само каква е батеријата на Note 8, од она што го видов на ривјуа, се жалат дека ваѓаат само 3-4 SOT, што за мене е малку, со оглед на тоа дека доста време поминувам на телефонот.
Епа можеби не треба да поминуваш толку време на телефон, погледни го светот околу себе, направи муабет со другарчињата во живо не само на вајбер.
 

Sharlovski

Unstoppable
28 јануари 2017
1,257
2,829
Ресен
Од секогаш ми се свиѓала Note серијата, никогаш не сум користел. Камерата помеѓу Note 8 и S9+ и нема којзнае колкава разлика, сем варијабилниот отвор на камерата, кој патем прави полоши слики навечер од P20 pro.
Ме интересира само каква е батеријата на Note 8, од она што го видов на ривјуа, се жалат дека ваѓаат само 3-4 SOT, што за мене е малку, со оглед на тоа дека доста време поминувам на телефонот.
Не е нешто вау нити пак е лоша, импресивна е за толкав екран и 3300 mAh али тоа не менува ништо во тоа тебе што ти треба. SoT не е добро мерило за батерија, јас не можам да направам повеќе од 2 часа, не играм игри ама имам 4 мејла и барем 50 повици денот. Ако го работиш нормално ќе имаш 5, и земи го ако ти треба пенкало ако не тогаш С8+/9+.
 
Последна промена:

Скоти

On your way to fame
15 октомври 2013
377
848
Епа можеби не треба да поминуваш толку време на телефон, погледни го светот околу себе, направи муабет со другарчињата во живо не само на вајбер.
Ок, префрли се сеа на фемина, и дели совети таму.
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,051
12,467
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS

goran_oh

Practice makes perfect
26 април 2013
1,424
1,194
Ohrid
Sorry, сум ги смешал форумите :( Патем, побарај ме на фемина, одлични совети делам, таму сум со ник Sexy Shirtless Fireman. :D
Па јас ти пишав таму али не ми одговори,изгледа си презафатен со делење совети на други,ај ке почекам:)

Sent from my ONEPLUS 5T using Tapatalk Pro
 

Martin Arsov

Gaining Experience
17 октомври 2016
173
110
Здраво, го натопив телефонот во вода и сега од двете страни има како дамки, највеќе се познаваат на бела позадина, може ли некако да се поправи. Се работи за Сони ХА
 

Tobey

Intern
23 април 2017
211
48
Барам совет..
Купив телефон од Елипсо. Ми го доставија и кога го уклучив дома гледам жолта линија дебела колку еден пиксел од горе па скоро до долу на десна страна. Одма им се јавив ми рекоа ќе се јавиме кај дистрибутерот.
Увозник е комтрејд дистрибуција а сервисер промограм.
Јас им барам замена на уред бидејќи фабрички е неисправен.
Тие ми се ваѓаат ние сме само препродавачи мора да се прати во сервис.
Помош и совет?!
 

Psycore

On your way to fame
12 ноември 2013
576
581
Скопје
Од секогаш ми се свиѓала Note серијата, никогаш не сум користел. Камерата помеѓу Note 8 и S9+ и нема којзнае колкава разлика, сем варијабилниот отвор на камерата, кој патем прави полоши слики навечер од P20 pro.
Ме интересира само каква е батеријата на Note 8, од она што го видов на ривјуа, се жалат дека ваѓаат само 3-4 SOT, што за мене е малку, со оглед на тоа дека доста време поминувам на телефонот.
Од мое искуство со Note8 од јануари, одлично држи батеријата.
5h 56m просечен SOT според AccuBattery, без никакви компромиси.
WQHD+ резолуција, никогаш изгаснато WiFi/4G, 70%+ brightness, цел ден Messenger, Instagram, Viber, Spotify + Bluetooth во кола, пола саат гејминг да речеме просек. И на крај на ден кога ќе си легнам, после 15-16 саати има 15-20% остснато.

Edit: Секогаш quick charge.

Испратено од SM-N950F преку IT.mk форум апликација
 
Последна промена:

Krkac

Gaining Experience
29 февруари 2008
111
79
Препорака за мобилен телефон за девојче, со максимум буџет од 9000 денари ?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,088
Мислења
838,213
Членови
29,009
Најнов член
frameofmind
На врв Дно