• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

PlayStation 4 дискусија

DeJaVu

On your way to fame
21 ноември 2010
666
780
Скопје
Можда ќе му се најде на некој линков, даваат нешто фри игри. Дали е за сите или само за уса немам појма пошто немам пс4. Така да ако не пали од старт, пробувајте со уса акаунт и/или впн, не треба да се има активен пс плус за понудава.
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,323
2,701
Можда ќе му се најде на некој линков, даваат нешто фри игри. Дали е за сите или само за уса немам појма пошто немам пс4. Така да ако не пали од старт, пробувајте со уса акаунт и/или впн, не треба да се има активен пс плус за понудава.
Работи на повеќето и директ од ПС стор. Ова е акцијата на Сони Плеј Ат Хоум.

Sent from Телефон using Tapatalk
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,472
8,764
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,323
2,701
Ви отвара PS Store или
?
Директ не. Too many redirects. Ова одамна зеза. Вака да PlayStation Official Site: Consoles, Games, Accessories & More
Изгледа пробуе да направи интелигентен редирект на кантри специфик локација ама не му успева кај нас. Со ВПН Германски, ме носи на германија без проблем.

Sent from Телефон using Tapatalk
 

[email protected]

Gaining Experience
21 мај 2016
506
419
На мобилен интернет да на wifi зеза,а на конзола отвара без проблем Вајда нешто со dns

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,323
2,701
На мобилен интернет да на wifi зеза,а на конзола отвара без проблем Вајда нешто со dns

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
Кај мене не отвара ни на мобилен ни на фиксен (телеком). Пробано со неколку ДНС-и не е ни до тоа. До Сони е и неговата желба да те држи локално. Има плачки по нет колку сакаш за ова. Решение илу рачно ќе идеш на кантри специфик сајт, или ВПН за земја кај што сакаш.

Sent from Телефон using Tapatalk
 

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,251
3,273
Скопје
www.gorast.com
Директ не. Too many redirects. Ова одамна зеза. Вака да PlayStation Official Site: Consoles, Games, Accessories & More
Изгледа пробуе да направи интелигентен редирект на кантри специфик локација ама не му успева кај нас. Со ВПН Германски, ме носи на германија без проблем.

Sent from Телефон using Tapatalk
Истиот проблем го имам и јас и фрката е зоната, не може да те смести нигде. Стави /en-gb и ќе отвори.
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,323
2,701
Истиот проблем го имам и јас и фрката е зоната, не може да те смести нигде. Стави /en-gb и ќе отвори.
Taka de. Pisav pogore kaj Armac. Ja stavan en-us, za ramu me interesira.
Mada shemata na Sony e glupa epten. Sto ako sakam da se informiram samo? I oojma neam od gkypi e workarounds. Ke recam da si pluknam u Sony eden web ne im raboti.

Sent from Телефон using Tapatalk
 

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,251
3,273
Скопје
www.gorast.com
Taka de. Pisav pogore kaj Armac. Ja stavan en-us, za ramu me interesira.
Mada shemata na Sony e glupa epten. Sto ako sakam da se informiram samo? I oojma neam od gkypi e workarounds. Ke recam da si pluknam u Sony eden web ne im raboti.

Sent from Телефон using Tapatalk
Си викаат шо ќе се замарам со земјава што и сама не знае шо праи ;))
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,717
Мислења
849,277
Членови
29,441
Најнов член
Nikii
На врв Дно