• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

PayPal - Ултимативна тема за совети, упатства и општа дискусија

GreenRoot

On your way to fame
1 октомври 2011
933
873
Охрид
GreenRoot's setup  
Processor & Cooler
i5 4200U
Storage
Samsung Evo 850 240gb
RAM
8GB
Video card
AMD 8670m
Monitor
15,4''
OS
Windows 7 Home Premium
Мислам дека МК е блокирана за влечење на пари на картица, дури и со сметка креирана на Хрватска/Словенија/Бугарија или W/E

Дали некој успеал во последниов месец да извади пари од Paypal на картица?
Не е блoкирaнa, сaмo имaaт пoследнo време мнoгу прoблеми. Кaј мене функциoнирa нa 2 aкaунти.

Sent from my LG-D850 using Tapatalk
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,861
28,805
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Не е блoкирaнa, сaмo имaaт пoследнo време мнoгу прoблеми. Кaј мене функциoнирa нa 2 aкaунти.

Sent from my LG-D850 using Tapatalk
Како мислиш имаат многу проблеми? ај ако не ти е фрка долови на што се однесува тоа.
 

GreenRoot

On your way to fame
1 октомври 2011
933
873
Охрид
GreenRoot's setup  
Processor & Cooler
i5 4200U
Storage
Samsung Evo 850 240gb
RAM
8GB
Video card
AMD 8670m
Monitor
15,4''
OS
Windows 7 Home Premium
Како мислиш имаат многу проблеми? ај ако не ти е фрка долови на што се однесува тоа.
Месиџ центaрoт не им рaбoти, немa нaчин дa ги искoнтaктирaш oсвен преку телефoн, ресетирaњетo нa гoдишнaтa сумa е бaгнaтo, имa премнoгу мртви линкoви. И нaјгoлем прoблем зa мене беше штo не мoжеa дa прoцесирaaт еднa oбичнa трaнсaкцијa. Ми ги држеa пaрите кaкo пендинг, чекaв 15 денa и се дoгoвoрив сo купувaчoт дa му ги рефундирaм и дa ми ги препрaти, и тaкa успеaв дa ги пoвлечaм. Среќa се пoгoди фер чoвекoт инaче ќе бев пoкус зa сoлиднa сумa.

Сите oвие прoблеми влечaт кoрен oд кoгa се префрлијa нa нoвиoт дизaјн.

Sent from my LG-D850 using Tapatalk
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,861
28,805
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Месиџ центaрoт не им рaбoти, немa нaчин дa ги искoнтaктирaш oсвен преку телефoн, ресетирaњетo нa гoдишнaтa сумa е бaгнaтo, имa премнoгу мртви линкoви. И нaјгoлем прoблем зa мене беше штo не мoжеa дa прoцесирaaт еднa oбичнa трaнсaкцијa. Ми ги држеa пaрите кaкo пендинг, чекaв 15 денa и се дoгoвoрив сo купувaчoт дa му ги рефундирaм и дa ми ги препрaти, и тaкa успеaв дa ги пoвлечaм. Среќa се пoгoди фер чoвекoт инaче ќе бев пoкус зa сoлиднa сумa.

Сите oвие прoблеми влечaт кoрен oд кoгa се префрлијa нa нoвиoт дизaјн.

Sent from my LG-D850 using Tapatalk
Сакаш да кажеш дека си сигурен дека ова не е блокирање, него моментален проблем на Paypal после одреден апдејт?
 

GreenRoot

On your way to fame
1 октомври 2011
933
873
Охрид
GreenRoot's setup  
Processor & Cooler
i5 4200U
Storage
Samsung Evo 850 240gb
RAM
8GB
Video card
AMD 8670m
Monitor
15,4''
OS
Windows 7 Home Premium
Сакаш да кажеш дека си сигурен дека ова не е блокирање, него моментален проблем на Paypal после одреден апдејт?
Да, бидете стрпливи кога тогаш мора да средат. Истово се случува и на нормални акаунти, не само на 'фантомски'.
 

goranzoran

Unstoppable
21 јануари 2011
3,318
2,795
скопје
Нема багови на америчките.
Деновиве имаше неколку луѓе кои ме контактираа со блокирани словенски акаунти. Нешто се случува, е сега што, како, ќе покаже времето.
 

Hristijan_95

Gaining Experience
17 мај 2012
294
175
Скопје
Hristijan_95's setup  
Processor & Cooler
Intel core i7-2600 3.4ghz
Motherboard
Asus P8 H61
Storage
120 GB Samsung SSD 840 EVO
PSU
Cooler Master GX 550
RAM
8 GB
Video card
Sapphire Vapor-X R9 280X
Case
Cooler Master HAF 922
OS
Windows 10
А некој ваква мака да не има?Пробав од различни компјутери, од инкогнито, чистев кеш и пак ништо... Веќе 10на дена.
Најдов едно решение, да отворам https://www.paypal.com/wdfunds и го отвара стариот дизајн. Идам да повлечам пари на картица и на моја среќа нема веќе Internal Server Error, ама има You cannot complete this transaction at this time.

Немам, ама баш никаков друг начин за да ги земам париве, освен пејпал... :(
 

HocusPocus

On your way to fame
3 јули 2007
1,017
620
Блгарски си функционира без проблеми. Пејпал -> Пајонир за 24 часа ги вадиш на банкомат.
 

Снеже

Intern
3 февруари 2016
24
8
Здраво, имам хрватско државјанство и пасош , дали воопшто постои начин да се отвори пејпал и каков е начинот,сакам да продавам работи преку Etsy ?
 

life4

Баниран/a
15 декември 2015
24
16
Skopje
Мислам дека МК е блокирана за влечење на пари на картица, дури и со сметка креирана на Хрватска/Словенија/Бугарија или W/E

Дали некој успеал во последниов месец да извади пари од Paypal на картица?
Да али не од МК картица.
 

IgorB

Intern
27 октомври 2011
52
22
Дали е Виса Електрон дебитната добра за купување на ибеј (користејќи пејпал)? Некој што точно знае пред да идам да отворам трансакциска утре во НЛБ? Пролистувајќи ја темава дојдов до тој заклучок.
Неповрзано но можно ли е и нарачување од друг сајт со истата, на пример амазон (доколку носат до мк) ?
 

GreenRoot

On your way to fame
1 октомври 2011
933
873
Охрид
GreenRoot's setup  
Processor & Cooler
i5 4200U
Storage
Samsung Evo 850 240gb
RAM
8GB
Video card
AMD 8670m
Monitor
15,4''
OS
Windows 7 Home Premium
Дали е Виса Електрон дебитната добра за купување на ибеј (користејќи пејпал)? Некој што точно знае пред да идам да отворам трансакциска утре во НЛБ? Пролистувајќи ја темава дојдов до тој заклучок.
Неповрзано но можно ли е и нарачување од друг сајт со истата, на пример амазон (доколку носат до мк) ?
Со виза електрон можеж да поврзиш пејпал, да плаќаш секаде на интернет, да си пазариш во продавница... всушност се можеш да правиш :)
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,861
28,805
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Дали е среден проблемот со вадење пари?
 

goran_oh

Practice makes perfect
26 април 2013
1,424
1,194
Ohrid
Другaрче пoвлече пред некoј ден се си беше oк.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,861
28,805
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
На која земја му е акаунтот?
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,861
28,805
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Дали некој купил нешто го Gearbest со Paypal? ако да пратите ми пп ве молам.
 

Faktorium

Intern
19 јули 2013
58
44
Во тутунска повлекувањето од пејпал го категоризираат како уплата на сметка. Некој друг со вакво искуство? На овој начин УЈП никако нема да може да те одданочува, или јас сум грешка?
007246887ed441ddbe90aa31d1d8bba5.png
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,141
Мислења
839,307
Членови
29,054
Најнов член
Bojanco123
На врв Дно