1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Одлични зделки и препораки за хардвер

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од TATA_MATA, 18 oктомври 2019.

 1. hehexd

  hehexd
  Intern

  31
  25
  18 Септември 2019
  Машко
  занимер
 2. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,529
  1,197
  8 Декември 2009
  На SpiritBond, TATA_MATA, borcep и уште 4 други им се допаѓа ова.
 3. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  579
  288
  14 Април 2012
  Машко
  Поплаки од корисници ?
   
 4. Valsorim

  Valsorim
  Gaining Experience

  50
  54
  6 Декември 2016
  Go vidov monitorov na nekoj drug thread. Ako se vrati i grchko ddv i se uspee da se pomine bez carina na granica bi fatil okolu 305e.

  Link
   
 5. Piwcho

  Piwcho
  Gaining Experience

  393
  253
  13 Јули 2015
  Машко
  Да
   
 6. hehexd

  hehexd
  Intern

  31
  25
  18 Септември 2019
  Машко
  занимер
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 7. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Unstoppable

  1,762
  2,110
  25 Март 2013
  Машко
  AOC 24" 24G2U5 , 24', Full HD, 75hz (не е 144), IPS, Vesa Mount, Freesync, 3 години гаранција.

  Одлично буџет мониторче за home/office конфигурации и entry-level gaming. На сите други места се продава со цена од минимум 11-12000 денари.

  ekupi.mk според @DareDevil се фирма-ќерка на Паком и како што налага законот нагласено им е дека има 14 дена за да се врати производот, така да не се некои шалабајзери.
   
  PC_GAMER, GGTT1 и на borcep им се допаѓа ова.
 8. Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  828
  717
  5 Јули 2011
  ASUS 24" Wide VG249Q TUF Gaming

  [​IMG]
   
  На gOJDO, Alek7, crash и уште 8 други им се допаѓа ова.
 9. StalkeR

  StalkeR
  Unbeatable

  4,212
  4,084
  5 Декември 2009
  Машко
  Баш го видов синоќа и јас... Делува добро на хартија, IPS 144Hz, за добра цена. Не знам колку го бива само

  Sent from my Mi 9T using Tapatalk
   
  На Astro и Oktar им се допаѓа ова.
 10. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  764
  1,229
  3 Јануари 2019
  Машко
  1080P и 24', па затоа е и оваа цена.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,003
  1,245
  9 Јуни 2015
  Машко
  Сакаш да кажеш не е добра зделка?
   
 12. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  764
  1,229
  3 Јануари 2019
  Машко
  N
  Nope, предобра е. Само објаснив зашто е ниска цена како за high-refresh-rate IPS монитор.

  Јас без двоумење би го купил ако немав гејмерски монитор.
   
 13. StalkeR

  StalkeR
  Unbeatable

  4,212
  4,084
  5 Декември 2009
  Машко
  Да, 24 ка. Само дека е тиф, очекував повисока цена. Сакам да го видам у живо како изгледа.

  Sent from my Mi 9T using Tapatalk
   
  На TheMarshal му/ѝ се допаѓа ова.
 14. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Unstoppable

  1,762
  2,110
  25 Март 2013
  Машко
  Конечно почнаа да се продаваат 24 инчни IPS со 144хз за 200евра и кај нас. И во Анхоч имаше еден Msi (14300ден) и BenQ мислам и се повеќе најави за други слични модели. Аман веќе нека се тргнат TN панелите од пазарот.
   
  На gOJDO, 100JKO, hfghfghfg и уште 2 други им се допаѓа ова.
 15. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,397
  2,252
  13 Јануари 2014
  Машко
  И во Нексио има, ASUS VP249QGR, за 13,280 денари. IPS, 144Hz, 1080p, 1ms и FreeSync.
   
  На DaVoRkNe и TATA_MATA им се допаѓа ова.
 16. gokica

  gokica
  Модератор

  8,578
  10,744
  13 Јуни 2009
  Дечки извинете само да појаснам дека се избришани мислења кои не припаѓаат во темава. Ве молам држете се до неа кога постирате.

  Едит: коментарите со копани карти преместени овде:

  Оглас за копани карти - дискусија
   
  На DaVoRkNe и fuzzjaw им се допаѓа ова.
 17. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,712
  14,468
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  ист панел и електроника носат, но Tuf-от секако е подобар, бидејќи се подесува по висина и се ротита за разлика од другиот
   
  Последна промена: 4 Јули 2020 во 08:47
  На fuzzjaw и spiritBreaker им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...