• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Нексио - ценовник

dekomote

Unstoppable
11 ноември 2014
1,288
2,909
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder V2 Pro
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,273
4,510
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Дали Нексио дава некаков попуст за форумџии?
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,164
12,753
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1,330
1,420
Само што беа почнале со работа, се пушти абер на форумот дека има нова фирма и кога едвај ги најдов, благодарение на упатството што го имаа на веб страната (се шегувам за последното) ми дадоа 5% попуст и спомнаа дека е толку за форумџии. Оттогаш доста вода протече и последно купував без попуст (искрено па и не побарав)
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,370
3,619
Битола
Другови бе, ш'о бидна со страната којашто ја ветуваат за Велигден веќе 6 години со ред?
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,770
11,077
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Другови бе, ш'о бидна со страната којашто ја ветуваат за Велигден веќе 6 години со ред?
Па вие сите барате попуст.... 5% си е 5%... а ич? И сеа нема пари за странааа и сеа шо-сакете?
 

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1,330
1,420
Другови бе, ш'о бидна со страната којашто ја ветуваат за Велигден веќе 6 години со ред?
Тоа со веб страната веќе е реторско прашање. Уште пострашно е што немаат исполнето услови за огласување на форумот поради неактивност :)
 

Trtka

Gaining Experience
11 април 2018
194
208
Ама важно имаат посебна тема. То е најважно. Да фрчит еуфорија. Нексио ценовник во 21 век , тема на ит форум.
Бар стајте ја тема на годината. LoL
 
Последна промена:

wolverine

On your way to fame
27 јуни 2012
958
952
Голема Македонија
wolverine's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3700X + Corsair H115i PRO RGB
Motherboard
MSI MPG Gaming PRO Carbon
Storage
Samsung 970 Evo Plus NVMe + HDD 1TB WD EZEX
PSU
NZXT C750
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro 64GB
Video card
Gigabyte 1660 TI SUPER 6GB GDDR6
Case
NZXT S340 ELITE BLACK + BLUE
Mouse
A4Tech V5
Keyboard
SK61 Optical Switch
Monitor
2x Dell 27" S2721DGFA 166Hz
OS
Ubuntu / Windows
Некој да не го има последниот ценовник од Нек си о?
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,370
3,619
Битола
Секогаш кога ќе видам десно НОВИ МИСЛЕЊА во оваа тема, очекувам некој да речи КОНЕЧНО ВЕБ СТРАНАТА објавена. Сум се заебал досега безброј пати.
 

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,427
4,577
Праќаат да, по Тотал Пост Експрес.

Sent from my Samsung S20 FE
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,273
4,510
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
"Почитувани, би сакале да ве известиме дека Нексио Компјутери стана овластен дистрибутер на производите од Arctic Cooling. Голем избор на пасти, кулер пад, држачи за монитори, кулери за процесори, водени ладења и многу други производи."
Извор
 

Divinemkd

Intern
4 октомври 2014
46
23
Скопје
Divinemkd's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5900x + Arctic Liquid Freezer ii 360 rev. 4
Motherboard
Gigabyte b550 Aorus Pro v2
Storage
Samsung Pro 980 NVME PCIE 4.0 500GB + Samsung 980 NVME PCIE 3.0 500GB + 2TB WD Black
PSU
NZXT C850 80+ Gold
RAM
4x8GB Ripjaws 3600 Mhz CL16
Video card
ASUS ROG GTX 1070 8GB OC
Case
Be Quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Naga Pro Wireless
Keyboard
Razer Blackwidow Chroma V2
Audio
Creative Sound Blaster Z + Sennheiser HD 518
Monitor
BENQ XL2430T 144Hz 1ms
OS
Windows 10 Pro
Ценовник пратен на 17.06 со новите Arctic производи.
 

Атачменти

kristijan1001

Gaining Experience
29 септември 2014
98
78
Dali nekoj znae kaj moze da najdam SAMSUNG 1TB SSD 970 EVO M.2 PCI-E NVMe so podobra cena. Anhoch nema vejke.
 
Последна промена:

Nikola100

Gaining Experience
30 септември 2019
349
228
Skopje

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,728
Мислења
856,128
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно