• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Нексио - ценовник

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,490
10,636
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Брату Астро, треба да бидеме благодарни на тоа што го имаме, сепак има многу луѓе, меѓу нив и деца што немаат што да јадат, не па графички карти да пребираат. Море стапот за таквите што пребираат и сакаат преку леп погача. Атлон 5200 и ЏиФорс 5700 се сосема доволни за повеќето, немојте да сте толку размазени.
Даа даа, во право си маестро, видиш јас некад се занесувам, лесно е да се заборави реалноста.
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,059
12,474
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Треба некој да им каже, ако веќе не прават сајт и на сите пуштаат ексел фајл, барем нека биде гугал шитс и фиксен линк и они си го едитираат. Ја би бил скроз ок со тоа како замена за вебсајт.
Разговарано е со лицето на Нексио (финиот момак што седи тука од вратата десно и постојано ми увалува некои ствари да ги купам), и наводно веќе ќе направеле сајт. Не бев среќен од исходот на разговорот, ниту сајт ке има во скоро време ниту гугал драјве ќе користат. I have failed you :(
 
Последна промена:

dekomote

Unstoppable
11 ноември 2014
937
2,048
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder Elite
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell U2719D
OS
KDE Neon
Разговарано е со лицето на Нексио (финиот момак што седи тука од вратата десно и постојано ми увалува некои ствари да ги купам), и наводно веќе го направеле сајт. Не бев среќен од исходот на разговорот, ниту сајт ке има во скоро време ниту гугал драјве ќе користат. I have failed you :(
Праша ли бар до кај ми е 3080ката и Pure Loop-от :)?
 
Последна промена:

Futurelakimens

Practice makes perfect
12 април 2017
1,703
1,098
Па имаат сајт, не си знаел ти? Neksio
Разговарано е со лицето на Нексио (финиот момак што седи тука од вратата десно и постојано ми увалува некои ствари да ги купам), и наводно веќе го направеле сајт. Не бев среќен од исходот на разговорот, ниту сајт ке има во скоро време ниту гугал драјве ќе користат. I have failed you :(
Испратено од HD1910 преку IT.mk форум апликација
 

dekomote

Unstoppable
11 ноември 2014
937
2,048
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder Elite
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell U2719D
OS
KDE Neon

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,128
Мислења
838,954
Членови
29,038
Најнов член
Aspasija42
На врв Дно