1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Мојот десктоп

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од D, 18 oктомври 2007.

 1. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,355
  1,441
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
 2. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,114
  1,934
  7 Април 2012
  Машко
 3. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,446
  12,608
  2 Август 2012
  Машко
  Абе ај не заебавај...ебаго :D
   
 4. krema

  krema
  Professor

  9,816
  9,505
  24 Јуни 2009
  Машко
 5. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,114
  1,934
  7 Април 2012
  Машко
 6. krema

  krema
  Professor

  9,816
  9,505
  24 Јуни 2009
  Машко
 7. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  955
  519
  14 Јануари 2009
 8. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,742
  5,709
  7 oктомври 2011
  kalfa
 9. Master_Boy

  Master_Boy
  Баниран/a

  427
  216
  28 Април 2013
  Машко
  Компјутерски сервисер, гтафички дизајнер.
 10. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,130
  1,125
  2 Август 2009
  [​IMG]

  Simple'n'Clean, се што ми треба :)
   
 11. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  729
  673
  31 Мај 2011
 12. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,516
  14 Мај 2008
  Машко
 13. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,818
  2,670
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
 14. Enforcer_

  Enforcer_
  Practice makes perfect

  946
  1,042
  26 Декември 2012
 15. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,130
  1,125
  2 Август 2009
 16. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,649
  2,652
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  ммМММмм, благодарам,
   
 17. * ILE *

  * ILE *
  Intern

  58
  20
  14 Декември 2010
  Еве од 8.1 нешто кај мене :D Screenshot (1).png
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 18. pane96

  pane96
  Gaining Experience

  372
  164
  28 Септември 2013
  Машко
 19. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  955
  519
  14 Јануари 2009
 20. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  932
  657
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
 21. kalimerko!

  kalimerko!
  Intern

  121
  44
  9 Мај 2010
  Машко
 22. draey

  draey
  Gaining Experience

  157
  160
  15 Јануари 2010
  SAMCRO :) desktop.png
   
  На JensenInterceptor му/ѝ се допаѓа ова.
 23. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,649
  2,652
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Како ми легнала на десктоп а и на душа...

  Screenshot.png
   
  На StalkeR и xhktw им се допаѓа ова.
 24. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  487
  201
  14 Април 2012
  Машко
  Ќе може на резолуција 1280x1024 да ја најдес да ја пратиш тука неможам да најдам никако
   
 25. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,355
  1,441
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
Слични теми
 1. genius
  Одговори:
  96
  Прегледи:
  11,337
 2. Taurus
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  2,943
 3. kiko95
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,507
 4. nvidia88
  Одговори:
  47
  Прегледи:
  2,828
Вчитување...

Сподели

Вчитување...