• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

CBB_6

On your way to fame
9 декември 2016
215
644
Како ти ги дава разговорите? Со имиња?

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
Да, со име под кое ти се води контактот во именикот, број на телефонот, датум и време кога е направен повикот, негово времетраење, големина на снимениот фајл..

Во бесплатната верзија опција на снимање е само во формат .amr , и да @pipelin , аудиото на соговорникот е потивко, но барем апликацијата работи беспрекорно до сега.
 

GreenVlach

Gaining Experience
11 мај 2020
124
59
Скопје
Во моментов имам Mi9 се си е топ освен малата батерија дали би било добро да го менувам за Mi Note 10 (не Redmi) ? Има скоро иста камера поголема батерија ама послаб процесор и екран Note 10ката ?
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.035
29.856
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Во моментов имам Mi9 се си е топ освен малата батерија дали би било добро да го менувам за Mi Note 10 (не Redmi) ? Има скоро иста камера поголема батерија ама послаб процесор и екран Note 10ката ?

Нема скоро иста камера, MI Note 10 има драстично подобра камера. Но поспор процесор. Бирај си. Mi Note 10 исто така има и зум камера, како и подобра изработка и батерија.
 

Ron26

Gaining Experience
4 мај 2019
144
224

Слаб дванаескава, чекор наназад, освен дизајнот. Овој новиов чип грее како печка.
 

bookoo

Gaining Experience
12 декември 2017
234
102
Инсталиран xiaomi.eu на RN 9s и никогаш враќање на сток. Иако базиран на глобалниот, не очекував толкаво подобрување и оптимизација.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.035
29.856
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Инсталиран xiaomi.eu на RN 9s и никогаш враќање на сток. Иако базиран на глобалниот, не очекував толкаво подобрување и оптимизација.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

Пoчекај некоја недела.
 

bookoo

Gaining Experience
12 декември 2017
234
102

psyside

Rising Star
4 септември 2008
29.035
29.856
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Може само на AOSP префрлање во некое идно време, а Глобал не

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

Кај и да се префрлиш ќе имаш проблеми, мада кај мене сега на ЕУ бета е ок, бара уредот рестарт иначе може да почне да праи глупости. 1 рестарт во недела или 2 и ок е.
 

bookoo

Gaining Experience
12 декември 2017
234
102
Кај и да се префрлиш ќе имаш проблеми, мада кај мене сега на ЕУ бета е ок, бара уредот рестарт иначе може да почне да праи глупости. 1 рестарт во недела или 2 и ок е.
Само да се намалат тие од претходно што ме нервираа, главно поврзани со MIUI. А чист Андроид ми е желбата ама ваљда ќе наидам конечно на некој реално стабилен со 12ка верзија.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

zirkach

Gaining Experience
12 февруари 2015
271
208
Struga
www.facebook.com
zirkach's setup  
Processor & Cooler
i3 2310m
Motherboard
DELL
Storage
Samsung EVO 850 120gb + Seagate Momentus 500gb
RAM
6GB
Video card
intel hd3000
Audio
IDT 92HD87B1
Monitor
Hanns-G HQ191DP
OS
Windows 7 Home Premium x64
Ми се појави update за миуи13 на mi11 lite 5g (слика) ама ме буни што по нетов пише дека е БЕТА...
 • Version: MIUI 13.0.2.0 SKIMIXM
 • Codename: Renoir
 • Region: Global
 • Type: Stable Beta
 • Android version: 12
 • Android security patch level: February
ова погоре го најдов на нет (15 фев)...бета е или не?
 

Атачменти

 • упдате.jpg
  упдате.jpg
  89,9 KB · Прегледи: 52

zirkach

Gaining Experience
12 февруари 2015
271
208
Struga
www.facebook.com
zirkach's setup  
Processor & Cooler
i3 2310m
Motherboard
DELL
Storage
Samsung EVO 850 120gb + Seagate Momentus 500gb
RAM
6GB
Video card
intel hd3000
Audio
IDT 92HD87B1
Monitor
Hanns-G HQ191DP
OS
Windows 7 Home Premium x64

Атачменти

 • 272078386_315573177301822_2706843461578909140_n.jpg
  272078386_315573177301822_2706843461578909140_n.jpg
  152,2 KB · Прегледи: 61

Surreal

Gaining Experience
30 септември 2014
179
179
Скопје
Ми се појави update за миуи13 на mi11 lite 5g (слика) ама ме буни што по нетов пише дека е БЕТА...
 • Version: MIUI 13.0.2.0 SKIMIXM
 • Codename: Renoir
 • Region: Global
 • Type: Stable Beta
 • Android version: 12
 • Android security patch level: February
ова погоре го најдов на нет (15 фев)...бета е или не?
Најчесто тие што се бета се во pilot release и се со Јануарски security patch. Ова е официјален и не е бета. Можеш и по самиот фајл кога се симнува да видиш дека не е пилот.
 

Mayson

On your way to fame
10 април 2011
1.040
590
Mayson's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6500
Motherboard
Asus H110M-K
Storage
Samsung 850 EVO 250 GB + Kingdian S370 512 GB + HDD Hitachi 2 TB
PSU
HCG-520M
RAM
16 GB DDR4 2133 MHz Patriot
Video card
ASUS Strix RX 470 4GB
Case
Antec GX500
Mouse
Logitech MX 518 Legendary
Keyboard
Redragon K558
Monitor
AOC G27 70PF FreeSync 144Hz
OS
Windows 10
не стискај апдејт никако!! ако стиснеш ти доага псудајд додека спиеш ти чепка по телефон наога баг и спамува по форуми. и плус ке ти ги изеде брокулите
 

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1.573
745
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7
1. Темава се вика "МI" телефони што самите жаоми го тргнаа од употреба.

2. Poco x4pro и M4pro подобрени екрани за нијанса и побрзо полнење друго све унаказено со тоа и крајот на жаоми брендот во буџет сегментот

3. Во флагшип сегментот очекувaм минимални подобрувања од предходната година, секако се молам да не скратат уште нешто.


4.https://youtu.be/8CCtqtva6ok

Испратено од SM-G975F преку IT.mk форум апликација
 

Razor-mk

Gaining Experience
7 јули 2013
134
67
Друштво како да ги извадам рекламите на Поко х3.
Поготово нервира кога се пуштаат во музичката апликација мора 5 секунди да чекам за да сменам песна
Има чаре?
 

FatCat

Intern
4 март 2022
5
1
Друштво како да ги извадам рекламите на Поко х3.
Поготово нервира кога се пуштаат во музичката апликација мора 5 секунди да чекам за да сменам песна
Има чаре?
во сетигнс на апликацијата,адвансд сетингс, show ads,
во фајл менаџер, теми, галери и уште негде ако имаш исто, може да го пишува и како recomendations.
 

boksata

On your way to fame
27 декември 2017
371
537
Xiaomi 11T Pro се апдејтира на MIUI Global 13.0.2 и сега многу од апликациите (претежно локални, како апликацијата од банка) немаат црна тема. Има некој со сличен проблем и/или решение?
 

Ivanco

Intern
29 ноември 2013
21
33
другарче земаше xiaomi mi11 t pro меѓутоа главната камера има само 10x zoom, а на некој видеа гледаме 60x zoom, не знае како да ја направи 60x или само 10x e максималното.
некој исуства со ова?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.664
Мислења
889.235
Членови
31.504
Огласи
35
Најнов член
formula-1
На врв Дно