1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од the_maker, 18 Септември 2014.

 1. marv

  marv
  Practice makes perfect

  1,953
  1,176
  5 oктомври 2007
  Машко
  Jas bi odel prvo nazad na China, pa posle se drugo. Sepak bi pocekal barem TWRP da iskoci.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На gremlin му/ѝ се допаѓа ова.
 2. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  712
  793
  2 Март 2011
  Машко
  Уште колку века ќе треба да враќаат на чајна за да можат на глобал или еу?
   
 3. marv

  marv
  Practice makes perfect

  1,953
  1,176
  5 oктомври 2007
  Машко
  Како под турско, 5 века.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На smole и DelphiUser им се допаѓа ова.
 4. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,861
  3,411
  5 Декември 2009
  Машко
  Да не случајно има некој попресна информација од Вип, дали ке носат 128г б од Mi 9T? Јас пишав мејл минатата недела кога ке го носат, рекоа демек за вој месец...

  Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
   
 5. marv

  marv
  Practice makes perfect

  1,953
  1,176
  5 oктомври 2007
  Машко
  Вип не носат ништо, и мислам дека таму некоја која чита мејл уште помалку има појма.. Можеби да прашаш во ХИ, преку нив зимаат операториве кај нас. Би се кладел на послабите модели, за да биде примамлива цената.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
 6. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,861
  3,411
  5 Декември 2009
  Машко
  Мене ми е од вип да земам пошто нареден месец ке продолжувам договор и ке имам 15/6,000 бонус, па да ги искористам.
  Се мислев и за A70, ама 90% ке оди 9T ...

  Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
   
 7. blackelf

  blackelf
  Gaining Experience

  593
  458
  14 Декември 2013
  Машко
  Тука сме, ќе чекаме. И јас чекам да го донесат ама не се надевам на 128гб. Дневна рутина ми стана да проверувам дали го имаат добиено.
  upload_2019-8-11_2-24-13.png - bookmark.
   
 8. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  671
  271
  10 Април 2011
  се гаси некако квик чарџ на ми9т, или да го користам пуњачот од редми 3?
   
 9. alexandar11

  alexandar11
  Gaining Experience

  329
  170
  11 Јануари 2010
  На Android One како да го решам ова рандом вклучување на екранот во различни временски периоди? Не е секогаш исто, може на секои 5 минути, па после на 15 итн.
  Ги исклучив сите нотификации, исклучено и Ambient display и пак исто.
   
 10. Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  866
  630
  5 Јули 2011
  Предлог сервис за промена на екран на A1?
   
 11. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  712
  793
  2 Март 2011
  Машко
  Прегрева телефонот?
   
 12. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  671
  271
  10 Април 2011
  не, него како што читав на нет подобро за батеријата е да се полни на помал напон, да има подобар лајф спан....
  па кога немам потреба од брзо полнење ако може да се угаси квик чарџ.
   
 13. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  712
  793
  2 Март 2011
  Машко
  Mислам дека само Самсунг имаше таква опција. Нека дополнат другите.
   
  На Mayson и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 14. marv

  marv
  Practice makes perfect

  1,953
  1,176
  5 oктомври 2007
  Машко
  Користиси постар, послаб полнач и готово. Не сум видел софтверски да има.
  Едит: или некој стар чкарт усб кабел, исто кој нема да поддржува квик чарџ. Ќе приметиш по иконката како полни.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На Mayson му/ѝ се допаѓа ова.
 15. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,861
  3,411
  5 Декември 2009
  Машко
  Да, само Самсунг го има како опција. На другиве немам најдено опција да се исклучи фаст от.

  Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
   
 16. 123456

  123456
  Gaining Experience

  743
  356
  12 Април 2013
  Машко
  Редми 7,како да ги тргнам од предната страна некој апликации, galery, themes , browser?
  И плус камерава местам на ХДР, ја исклучувам ја пуштам пак и пак оди ХДР во офф,како се мести нонстоп да биде ОН?
   
  Последна промена: 13 Август 2019 во 09:28
 17. Krk198

  Krk198
  Gaining Experience

  140
  152
  14 Септември 2016
  Машко

  1. Премести ги на левиот или десниот "screen".
  2. Мислам нема таква опција освен на новите Самзунзи.
   
 18. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,395
  4,935
  21 Јануари 2009
  Дали и кај вас почнаа некои нотификации од ФБ да доаѓаат вака? Дали е до Шаоми дали е до ФБ? Дали има чаре или ова е нов фичр?
   

  Прикачени датотеки:

 19. Misko6000

  Misko6000
  On your way to fame

  716
  697
  5 Април 2015
  Машко
  Исклучи си ги во notifications ако си на последниот EU девелопер

  Sent from my MI 5X using Tapatalk
   
 20. ТАТА_МАТА

  ТАТА_МАТА
  Practice makes perfect

  1,331
  1,448
  25 Март 2013
  Машко
  Можеш да одбереш кои известувања ќе ти се прикажуваат. Долго задржи на известувањето и можеш да го исклучиш
   
 21. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,520
  4,316
  23 Јуни 2015
  Машко
  Ваљда го нервира дека е во дупла рамка и без контекст.
   
 22. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,703
  1,775
  8 Мај 2007
  Машко
  На тема официјалнен ми стор во Македонија.
  Сеуште го користам Редми Ноте 3, но почна да ме зафркава микрофонот.
  Од сајт на сајт, стигнав као да проверам дали ми е оргинален телефонот.
  Screen Shot 2019-08-13 at 11.01.56.png

  на тема микрофон, изгледа има некаков баг или не знам што. Кога зборам, едвај ме слушаат, ама ко ќе го префлрам на спикерфон, тогаш магично ме слушаат добро.

  Нарачав од чичко али микрофон, па ќе видиме дали со промена ќе се среди проблемов.
   
 23. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,395
  4,935
  21 Јануари 2009
  Да
  Не сум сигурен мислам дека само нотификациите за родендени и за memories/on this day стигнуваат вака.
   
 24. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,497
  1,570
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Микрофон и спикерфон се различни микрофони, затоа те слушаат подобро на другиот. Пробај зачисти го од прашина/прљавштина.
   
  На JasSum му/ѝ се допаѓа ова.
 25. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,703
  1,775
  8 Мај 2007
  Машко
  нотификација за апдејт на апликацијата
  исклучи автоматско апдејтирање во самата апликација.
   

Сподели

Вчитување...