1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Македонски Пошти- општа дискусија

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од TATA_MATA, 28 Мај 2016.

Како сте задоволни од услугите на Македонски Пошти?

 1. Да, задоволен/а сум

  12.9%
 2. Ок се, сум немал/а некакви особени проблеми

  38.6%
 3. Не сум задоволен/а

  19.7%
 4. Не сум воопшто задоволен/а

  28.8%
 1. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,617
  7,679
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Денес бев пак на шалтер, жената носеше ракавици и кога видов колку се жуто/кафеави богами оправдано е дури и да нема вирус. Нечистотија еден куп на пратките.

  Чичото многу расположен денес, него рацете му се потеле не ставал ракавици. Да е жив и здрав многу фин човек.
   
 2. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  508
  281
  18 oктомври 2019
  Машко
  Ако на состаноков кој следи донесат одлука да се стопираат летови до и од Кина, а нашава земја ќе ги почитува одлуките секако, мислам дека ќе биде јасно од каде е насмевката...
   
 3. Nadja

  Nadja
  Intern

  42
  7
  6 ноември 2012
  Женско
  Која пошта е 1008? Секогаш 1000 било..Да не е ЕМС?
  Screenshot_20200221-184951.png
   
 4. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  508
  281
  18 oктомври 2019
  Машко
  Според информацииве на Google така асоцира. Ама ништо сигурно.
  Освен ако не отвориле некој центар за стерилизација на пратки. :)
  Ќе мора да почекаш...
   
  На Nadja му/ѝ се допаѓа ова.
 5. G4M3R

  G4M3R
  On your way to fame

  621
  618
  26 Јуни 2012
  Машко
  Немогуче да е истиот ден на 21ви примена тука. Малку е чудно со апдејтиве.. Инаку што означува KR350?
  Screenshot_20200225-172622_17TRACK.jpg
   
 6. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  508
  281
  18 oктомври 2019
  Машко
  Пратката не ти е стигната тука. Очекувај ја за неколку дена, Корејците се многу брзи.
   
  Последна промена: 25 Февруари 2020
  На G4M3R и orce66624 им се допаѓа ова.
 7. krema

  krema
  Professor

  11,041
  10,545
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ставена во вреќа во кореа, енос ќе тргне.
   
  На G4M3R му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,529
  1,197
  8 Декември 2009
  Швеѓаните како стојат временски докај нас? Од ставена во вреќа до наша пошта?
   
 9. orce66624

  orce66624
  Gaining Experience

  89
  54
  13 Август 2016
  Машко
  сум имал 1 пратка преку шведска,која идеше преку хрватска до македонија околу 3 недели откако беше ставена во вреќа(октомври-ноември период)
   
 10. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  496
  415
  9 Јули 2018
  Машко
  Некој искуства со PostNL?
   
  На Tomekk му/ѝ се допаѓа ова.
 11. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,509
  6,570
  27 Март 2014
  Перфектни се. Нема утка.
   
  На it_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 12. mmarko

  mmarko
  Gaining Experience

  100
  64
  1 Март 2013
  Машко
  Мене сега ми стигнаа, за недела дена.
  Annotation 2020-02-25 231923.jpg
   
  На Cika му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,529
  1,197
  8 Декември 2009
  Уште неколку позитивни искуства со ali standard shipping, 7 пратки што беа департед во период од 15-20 медецов, стигнаа во пошта денес.

  Кога се нарачани, ирелевантно заради вирусот и новата година.

  Да го демантирам @krema и неговите мислења дека ќе им биде хаос 2-3 месеци, но само според моето лично искуство.
  Напротив, ептен ја убрзаа работата.

  Испратено од Redmi Note 8 Pro преку IT.mk форум апликација
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 14. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,937
  27,610
  4 Септември 2008
  Не можеш да го демантираш со 1 пример, треба уште на неколку наврати да ти искочи исто.
   
 15. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,658
  4,108
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Isto e i kaj mene , za 2 nedeli stignaa pratkite .
   
 16. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  843
  760
  31 Мај 2011
  исто и кај мене, од 8ми стигна на 24ти. HKpost
   
 17. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,937
  27,610
  4 Септември 2008
  Oк ќе видиме следните пратки како ќе се одвиваат.
   
 18. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  508
  281
  18 oктомври 2019
  Машко
  Кај бевте коа прашував ја за Aliexpress Standard Shipping? Се мислам тука цел недела дали да кликнам или да не кликнам. Е денеска кликнав па со Господ напред.

  Иначе еве одговор од Singapoure Post кога им побарав информација дали има достапни летови за нивните пратки од Кина.

  "Please be informed that for the delivery solution from China to North Macedonia, we request you to coordinate with China Post.

  We wish to highlight that we are unable to provide you any update regarding the delivery solution of China Post as we do not have any information regarding the same."

  Или не разбрал што го прашувам или...

  Овде имате интересни информации.

  https://www.speedpost.com.sg/announcements


  Испратено од SM-G965F преку IT.mk форум апликација
   
 19. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,529
  1,197
  8 Декември 2009
  Пишав дека е базирано на лично искуство со 7 пратки. Како ќе се одвива натаму, ќе видиме.

  Најголем проблем останува транспорт од магацин до аеродром, после иде релативно брзо.
   
 20. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,529
  1,197
  8 Декември 2009
  Имаш барем 5 препораки само од мене во темата за македонски пошти и тука за стандард шипинг, како и уште десетина од другите редовни пациенти на али.
   
  На Excalibur му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  508
  281
  18 oктомври 2019
  Машко
  Се шалам. :)

  Него ај со среќа нека ни е...

  Повратник од Италија – прв случај на коронавирус во земјава - Локално

  Испратено од SM-G965F преку IT.mk форум апликација
   
 22. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,658
  4,108
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ali pisuva deka se testiral , a ne deka bil pozitiven :)
   
 23. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  508
  281
  18 oктомври 2019
  Машко
  А Press гледаше пред малку?

  Испратено од SM-G965F преку IT.mk форум апликација
   
 24. Pane24

  Pane24
  Unbeatable

  4,658
  4,108
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Da duri sea vidov...
  Nisto naebale sme i nie...
   
 25. krema

  krema
  Professor

  11,041
  10,545
  24 Јуни 2009
  Машко
  Фино, фино,
  значи сад му је матер. :)
   

Сподели

Вчитување...