• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Која Denuvo игра чекате да биде кракната?

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
526
479
Струга
Denuvo remuvo from Borderlands 3.
(беше кракната преходно, ама за тие што ја играте, имате најнова апдејтирана верзија)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Avid

1s3ct0wN

Gaining Experience
18 септември 2013
371
312
Hitman 3 го користи истиот енџин од времето на Absolution тоа нов е bs што кружи затоа и можеш да ги играш левелите од 1 и 2, како голем хитман фан сум ги изиграл сите IOI ја упропастија фрснчизата гомнарии напраја VR PS exclusive и Epic Game Store exclusive ние верните фанови кои ја имаме на Стеам неможе да импортираме профил.


Затоа Hitman 3 ќе се купи по една година пачован среден и на - %75 попуст на Steam.

Испратено од HRY-LX1 преку IT.mk форум апликација
 

1s3ct0wN

Gaining Experience
18 септември 2013
371
312

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
526
479
Струга
Immortals Fenyx Rising крак од EMPRESS во фаза на тестирање. Би требало за брзо да излезе.
Со тоа, Ubisoft Connect + VMP + Denuvo се кракнува, што ми дава надеж за следна игра да биде Valhalla :)
 

Tose1991

Intern
18 април 2016
23
17
Call of Duty: Modern Warfare 2019 се прашувам кога ќе ја кракнат
 
Последна промена:

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
526
479
Струга
Immortals Fenyx Rising крак од EMPRESS во фаза на тестирање. Би требало за брзо да излезе.
Со тоа, Ubisoft Connect + VMP + Denuvo се кракнува, што ми дава надеж за следна игра да биде Valhalla :)
Мал апдејт за ова. EMPRESS не го пушти кракот во бета фаза од причина што на истиот ден Ubisoft пуштија нов апдејт и пиша дека ќе ја прекракне со се новиот апдејт и евентоално ќе го пушти во бета фаза.

Call of Duty: Modern Warfare 2019 се прашувам кога ќе ја кракнат
Можеби никогаш, поради што има always online проверка, што и тие што ја купиле, без интернет неможе да е играат дури ни кампањата.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #733

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,298
3,446
Битола
Мал апдејт за ова. EMPRESS не го пушти кракот во бета фаза од причина што на истиот ден Ubisoft пуштија нов апдејт и пиша дека ќе ја прекракне со се новиот апдејт и евентоално ќе го пушти во бета фаза.Можеби никогаш, поради што има always online проверка, што и тие што ја купиле, без интернет неможе да е играат дури ни кампањата.
Ова со Call of Duty ме нервира многу. Обично купувам игри што имаат вредност за преигривост. Call of Duty (2019) и новата Black Ops МНОГУ сакам да ги изиграм бидејќи ми се сите прретходни изиграни барем по два пати и го сакам серијалот. Исто така, изгледаат прекрасно со најнови технолошки дострели во визуелна веродостојност, анимација, кинематографиј, итн. Треба да плаќам 60 евра за да ја изиграм кампањата еднаш...
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,539
4,197
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
Ова со Call of Duty ме нервира многу. Обично купувам игри што имаат вредност за преигривост. Call of Duty (2019) и новата Black Ops МНОГУ сакам да ги изиграм бидејќи ми се сите прретходни изиграни барем по два пати и го сакам серијалот. Исто така, изгледаат прекрасно со најнови технолошки дострели во визуелна веродостојност, анимација, кинематографиј, итн. Треба да плаќам 60 евра за да ја изиграм кампањата еднаш...
Како те замислувам кога го пишуваш постов дека нема крак уште, а имаш најнов ентузијастички хардвер...

 
  • Ја почнал/а темата
  • #737

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,298
3,446
Битола
Како те замислувам кога го пишуваш постов дека нема крак уште, а имаш најнов ентузијастички хардвер...

За ова на повеќе наврати се има правено муабет по темава. Две различни работи се да си трпелив и да бериш пари за добар хардвер којшто ќе ти трае подолго време, а друга работа редовно да даваш пари за најнови ААА игри над 60 евра за да ги свртиш еднаш и заборавиш.

Тој што штедел цела година да купи компјутер не значи дека може да си дозволи игра од 60 евра. Лично поседувам голем број оригинални игри, но, купувани се со умисла дека ќе се играат наново, а оваа нема таква вредност бидејќи после едно поминување ќе се фрли.
 
Последна промена:

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,539
4,197
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
За ова на повеќе наврати се има правено муабет по темава. Две различни работи е да си трпелив и да бериш бериш пари за добар хардвер којшто ќе ти трае подолго време, а друг муабет редовно да даваш пари за најнови ААА игри над 60 евра за да ги свртиш еднаш и заборавиш. Некој кој штедел цела година да купи компјутер не значи дека можи да си дозволи игра од 60 евра. Исто така поседувам голем број оригинални игри, но, купувани се со умисла дека ќе се играат наново, а оваа нема таква вредност бидејќи после едно поминување ќе се фрли.
Види, не те напаѓам, генерално се слагам дека цените треба да се адаптирани спрема наш пазар (како што е за Русија и Индија), повеќе беше да се пошегуваме малку... :)
 

dekomote

Unstoppable
11 ноември 2014
1,100
2,409
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder V2 Pro
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon

puscyfer

Gaining Experience
10 декември 2010
41
79
Assassin's creed valhalla има ли абер да ја кракнат ?

Следи ја ситуацијата тука. Штом се појави, макар и пробен крек, ќе се пушти и продискутира на форумов. Фитгрл и слични оперираат на сајтчево.
 

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
526
479
Струга
Forza_Horizon_4-HOODLUM

Мислам дека играва заслужува посебно спомнување, користи Arxan + Steam (не Denuvo), но барем ќе може на понови верзии од Windows 10 да се игра.
П.С денеска излезе на Steam, и како за игра стара 3 години, носи цена од 70 евра за Standard Edition, 100 евра за Ultimate.
Каде со овие цени?
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,697
1,280
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v20H2
делете
 

Molec

Unstoppable
18 мај 2011
1,387
2,152
Шифоњер
Ако имате тракер за Insurgency Sandstorm проследете во пп плс .... не можам да најдам за жива глава.
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,539
4,197
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
Forza_Horizon_4-HOODLUM

Мислам дека играва заслужува посебно спомнување, користи Arxan + Steam (не Denuvo), но барем ќе може на понови верзии од Windows 10 да се игра.
П.С денеска излезе на Steam, и како за игра стара 3 години, носи цена од 70 евра за Standard Edition, 100 евра за Ultimate.
Каде со овие цени?

Искрено кога ја видов на Steam пред некој ден на поп-ап како се промовира и по која цена, се збунив дали е ова некоја нова игра бидејќи знам четворката е години стара...

Дури и на MS можеше да ја играш со Gamepass за 1 долар 3-4 месеци, па по некои смешни цени ја продаваа. Не знам зашто со оваа цена е на Steam, навистина е смешно.
 

Enquito

On your way to fame
8 август 2017
1,585
978
Искрено кога ја видов на Steam пред некој ден на поп-ап како се промовира и по која цена, се збунив дали е ова некоја нова игра бидејќи знам четворката е години стара...

Дури и на MS можеше да ја играш со Gamepass за 1 долар 3-4 месеци, па по некои смешни цени ја продаваа. Не знам зашто со оваа цена е на Steam, навистина е смешно.
Тоа е да те одвикнат од Стим и да играш на нивната платформа, во таа цена се вклучени и тие 30% за Гејбен, знам дека е незамисливо но има многу хард кор Стим фанбојс кои одбиваат да погледнат друга платформа и би платиле и 100€ само да играат се преку Стим (играва беше на второ место по продадени примероци кога излезе).
 

Nikola100

Gaining Experience
30 септември 2019
185
125
Skopje
Тоа е да те одвикнат од Стим и да играш на нивната платформа, во таа цена се вклучени и тие 30% за Гејбен, знам дека е незамисливо но има многу хард кор Стим фанбојс кои одбиваат да погледнат друга платформа и би платиле и 100€ само да играат се преку Стим (играва беше на второ место по продадени примероци кога излезе).
Реално СТИМ платформата е усовршена до перфекција. Порано знаеше и да крашне игра и комплицирано беше да регистрира ко ке приклучиш волан или гејмпад - а за одличниот избор на игри и да не збориме...
 

Thunderous_One

Gaining Experience
22 декември 2020
32
61
Струмица
Незнам за вас, ама јас ја чекам Planet Coaster (поновата верзија) да ја кракнат или да ја ослободат од Denuvo.
Моето знање за Denuvo беше дека работи под договор, например игрите ке имат подршка за DRM од нив за 1год, бидејќи е скапо например играта да ти е заштитена со DRM цело време после release. Ама тие никако да го соборат нивниот DRM, тоа не ми е јасно. Се работи за игра со скромна продажба и мал, но верен player base.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,524
Мислења
845,950
Членови
29,319
Најнов член
Busaco
На врв Дно